Apple_v_Dubaji_otvoril_novy_specialny_obchod_2017

Návšteva predajní s označením Apple Store, je pomerne všade na svete rovnakým zážitkom.

Ak vkročíte do jedného z elegantných obchodov, vidíte väčšinou biele steny, na dlhých drevených stolov sa nachádzajú ich zariadenia a uvidíte aj výrazné logo spoločnosti Apple.

Technologický gigant však v Dubaji vytvoril jeho najnovší obchod mimo tradícií, ktorý dokonca mení tvar a teplotu, ktorá je založenou na nestálom počasí tohto mesta.

Súvisiace: Najlepší koncept pre iPhone 8, ktorý sme doteraz videli

Umiestnenie predajne spoločnosti Apple v Dubaji je k dispozícii s automatizovaným systémom pohyblivých okien, ktoré pomáhajú udržať obchod v prijemnej teplote, pri súčasnom znížení nákladov na klimatizáciu. Osemnásť 11 metrových panelov budú nahrádzať ventiláciu a budú sa vedieť otvárať a zatvárať v priebehu jedného dňa. Obchod budú chladiť, keď je slnko najteplejšie a vo večerných hodinách zákazníkom umožnia prístup na verejnú terasu.


Takzvané “Solárne krídla” sú vyrobené zo 340 polymérových tyčí a z uhlíkových vlákien. V tlačovej správe, spoločnosť Apple poznamenala, že panely tvoria “jeden z najväčších umeleckých inštalácií kinetiky na svete.”

Dubaj je známym pre dve sezóny: horúcu a teplejšiu. V najchladnejší mesiac roka dosiahne priemernú teplotu 24 stupňov. Napriek tomu, piesočné búrky, dážď a nárazový vietor sú nepredvídateľnými. Apple tak pri navrhovaní druhej predajni v Dubaji bral do úvahy aj tieto klimatické podmienky.

Apple_v_Dubaji_otvoril_novy_specialny_obchod_2017-2

Nová lokalita v Dubajskom nákupnom centre sídli v tieni Burdž chalífa, ktorá je najvyššou budovou na svete. V nočných hodinách zákazníci môžu sledovať choreografiu, ktorá je vidno v dubajskej fontáne.

Súvisiace: Ako vyzerá Apple Store, ktorý bol vytvorený géniom dizajnu?

Obchod spoločnosti Apple v Dubaji taktiež bude hostiť živé hudobné akcie, diskusie s filmármi a fotografmi. Jedná sa o pracovisko, kde sa zamestnanci predajní budú učiť tvorivé schopnosti pri fotografovaní, videách, hudbe a ďalšom. Programovanie je súčasťou novej kampane, ktorú Apple spustí po celom svete už počas budúceho mesiaca (v 495 obchodoch).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet, Fortune

Facebook komentár