Apple_kupila_spolocnost_ktora_sleduje_vas_spanok_2017

Apple vykonal krok smerom k vašemu spánku.

Výrobca iPhonov získal startup Beddit, ktorý ponúka spánkový senzor. Beddit svojim zákazníkom v pondelok poslali upozornenie, že po akvizícií ich údaje budú aktuálne zhromažďované v súlade so zásadami ochrany osobných údajov, spoločnosti Apple.

Apple však okamžite neodpovedala na žiadosť o komentár. Firma sa zaoberá predajom spánkového monitora spoločnosti Beddit, vo svojom obchode za 150 dolárov.

Senzor Beddit vyzerá ako tenká obdĺžniková podložka, ktorú užívatelia vkladajú pod seba, na postel. Spolupracujú so príslušnými hodinkami alebo aplikáciou pre iPhone, kde sleduje srdcovú frekvenciu užívateľov, čas prebudenia a chrápanie. Na základe týchto údajov, aplikácia vypočíta tzv. “skóre spánku“ a môže používateľa prebudiť v “optimálny” čas.

Súvisiace:

Používatelia Apple Watch už dlho chcú mať sledovanie spánku zabudované do zariadení. Aplikácia Beddit bola jednou z mnohých, ktoré slúžili ako dočasné riešenie. Spoločnosť Beddit z webovej stránky odstránila stránku, ktorá súvisí s aplikáciou; avšak v utorok popoludní aplikácia bola stále k dispozícii v Apple Watch App Store.

Koncom minulého roka, sa Apple snažila zamerať v Apple Watch na oblasť zdravia a fitnessu. Zdá sa, že tento krok vyplatil, keďže posledné výsledky predajov zariadenia SmartWatch (za štvťrok) boli oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka, až dvojnásobné.

Nepotvrdené informácie naznačujú, že by spoločnosť Apple mohla zdvojnásobiť svoje úsilie okolo témy zdravia, prípadne prídu s tým, že glukometer bude zapracovaný do hodiniek.

Vzhľadom k tomu, generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook je posadnutý (jeho) zariadením Apple Watch, o ktorom tvrdí, že mu za rok pomohol zhodiť 14 kilogramov – akvizícia startupu Beddit by mohla signalizovať, že Cook sa snažil získať niečo, čo by mu taktiež vedelo pomôcť so spánkom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, MarketWatch

Facebook komentár