Zabudnite na jednoduchý malý priestor. CEO spoločnosti Apple, Tim Cook má pekne hlboké vrecká.

Apple má v súčasnosti objemy hotovosti na úrovni 178 miliárd amerických dolárov. Iste, veľký objem drží v zámorí a veľké množstvo z nich je technicky považované za “cenné papiere”, ale tie môžu byť rýchlo prevedené na hotovosť.

Takže to, čo Apple bude s tým všetkým robiť?  Pravdepodobne ich bude aj naďalej investovať na výskum a vývoj, spätný odkup akcií, dividendy a možno niekoľko malých akvizícií.

Súvisiace: 11 vecí, ktoré ste možno nevedeli o spoločnosti Apple

Inými slovami, docela bežné veci.

Ale čo keď by Apple so všetkými tými “iMoney” chcel urobiť niečo naozaj odvážne? Len tak pre zábavu, tu je zoznam firiem, ktoré by si spoločnosť Apple mohla kúpiť … a ešte jej k tomu aj nejaké drobné zostanú.

Disney

Apple a a dom Mickey Mousa boli spoločníkmi už niekoľko rokov. Tak prečo by sa to nemohlo stať oficiálné? Súčasná trhová hodnota spoločnosti Disney je na úrovni 160 miliárd dolárov. iPhone by mohol byť oficiálnym smartphonom pre jej hrdinov! Apple by mohol taktiež navrhnúť najnovšie svetlo pre šable v ďalších filmoch série Star Wars a táto dohoda by mohla pomôcť spoločnosti Apple v oblasti digitálnych vojen

Amazon a Netflix

Apple by mohol ovládnuť trh streamovania videí a kúpiť spoločnosti Amazon a Netflix. Trhová kapitalizácia firmy Amazon je 142,7 miliárd dolárov a Netflix je ocenená na “obyčajných” 27,1 miliardy dolárov.

IBM

Táto veľká technologická spoločnosť v súčasnosti zažíva ťažké časy a jej súčasná trhová kapitalizácia je na úrovni 152 miliárd dolárov. Avšak firemným zákazníkom predáva aj iPady. Inak k čomu Apple potrebuje sprostredkovateľa? Navyše manželstvo služieb od IBM – Watson a Siri (Apple) bude tak roztomilé. Úplne dokonalá romantika v oblasti umelej inteligencie!

Súvisiace: Ako manželia z akcií spoločnosti Apple zarobili takmer $ 1 milión

Uber a Tesla

Špekulácie o tzv “iCar” by mohli prísť každou chvíľou. Tak prečo si nekúpiť spoločnosť Tesla a Uber, kde by produkovala Model S pre všetkých vodičov aplikácie Uber? Trhová hodnota spoločnosti Tesla je na úrovni 25 miliárd dolárov. Uber nedávno dokončila ďalšie kolo financovania, ktoré zvýšilo jej trhovú kapitalizáciu na 40 miliárd dolárov. Apple by vykonať tento predaj veľmi rýchlo. Avšak pri tomto tempe môže byť spoločnosť Uber čoskoro aj na hodnote viac ako 178 miliárd dolárov.

To sú len niekoľko spôsobov, ako by sa Cook mohol zbaviť toľkej hotovosti.

Mohol by tiež kúpiť buď spoločnosť Visa, alebo MasterCard (Apple by si nemohol dovoliť oboje), aby pomohla jej službe Apple Pay. AK by na to prišlo Apple by si mohla kúpiť aj Bank of America.

Ak Apple potrebuje väčší počet firiem, ktoré by jej mali vytvoriť jej ​​nadchádzajúce nositeľné zariadení na zápästí, Apple by si mohol kúpiť všetkých štyroch populárnych výrobcov hodiniek – LVMH, Swatch, Fossil a Movado.

Je smutné, že si Apple zatiaľ nemôže zvýšiť prítomnosť na poli sociálnych medií tým, že by vykonal kúpu spoločnosti Facebook (s trhovou kapitalizáciou 213 miliárd dolárov).

Ale mohol by si kúpiť Twitter, LinkedIn, Snapchat a Pinterest. Celková suma za všetky by bola vo výške zhruba 66 miliárd dolárov.

Tieto obchody sú založené na aktuálnych trhových cenách a ich súčasťou niesú žiadne prémie. Ale dúfame, že nemáte dojem, že sa jedná o vážne návrhy pre Tima Cooka a Apple.

Napriek tomu, jeden analytik z akciových trhov má nápad, ako by spoločnosť Apple mohla použiť tieto peniaze.

Súvisiace: Možné scenáre vedúce ku koncu spoločnosti Apple

Howard Silverblatt zo Standard & Poor’s vo svojej správe pre klientov zažartoval, že Apple by mohol všetkým 320 miliónom Američanov darovať jednotlivo až 556 dolárov.

To je skoro rovnaká suma, ktorú rodiny ušetria na benzíne vďaka prepade cien ropy. Ak by Tim Cook z Apple vykonal takéto rozhodnutie, pravdepodobne by mohol byť zvolený aj za prezidenta.

Zdroj: ABCNews, Fortune, Reuters

Facebook komentár