Spoločnosť Apple si najala obchodného riaditeľa výrobcu luxusných švajčiarskych hodiniek TAG Heuer, s cieľom pomôcť im s uvedením svojich nových iWatch na trh, ako táto skupina z oblasti technológií, má v úmysle používať prestížne označenie “Made in Swiss”, vedúceho predstaviteľa divízie hodiiniek v LVMH menom Jean-Claude Biver.

Biver riaditeľ predaja tohto hodinárskeho gigantu odišiel a podpísal “zmluvu so spoločnosťou Apple”, aby bolo možné začať pracovať na zariadení iWatch. LVMH je materskou spoločnosťou švajčiarskych výrobcov hodiniek TAG Heuer, Hublot a Zenith.

Súvisiace: Najkrajší koncept hodín iWatch od firmy Apple, aký sme videli

V spoločnosti Apple nebol okamžite niekto k dispozícii pre komentár.

Táto technologická spoločnosť z Kalifornie, ktorá by mala podľa veľkých očakávaní predstaviť svoje hodonky iWatch neskôr v tomto roku, sa podľa analytikov snaží najímať určitý počet zamestnancov od výrobcov luxusných švajčiarskych hodiniek.

Biver poznamenal, že je šťastný ohľadom jeho nového zamestnania, keďže táto nová pozícia predstavuje pre neho veľkú príležitosť.

Ďalej uviedol: “Keby som bol v spoločnosti, ktorá bude jej priamym konkurent, bol by som určite tak trocha znepokojený, ale keď som súčasťou tímu Apple, myslím, že to bude skvelý zážitok.”

Vedúci analytik pre oblasť luxusného tovaru u Bernstein, Mario Ortelle poznamenal: Plány spoločnosti Apple s najímaním odborníkov na švajčiarske hodinky sú pokusom, kedy na trh chcú priniesť svoj výrobok ako “Made in Swiss”, čo je značka, ktorá je synonymom kvality, pokiaľ ide o hodinky.

Ortelle ďalej povedal: “Je to ich snaha priblížiť sa švajčiarskym výrobcom, ale Švajčiari nemajú veľký záujem o prácu so spoločnosťou Apple – ak ste producentom luxusu a budete spolupracovať s Apple, jedná sa tzv. riedenie síl.”

“Oni (švajčiarskej hodinári) nechcú vytvárať zariadenia, ako je iPhone, iPhone je navrhnutý v Kalifornii a zmontované v Číne – takže nechcú riediť hodnotu švajčiarskeho mena.”

Súvisiace: Apple by mala v 12. mesiacoch predať iWatch za $ 17,5 mld.: Morgan Stanley

Ortelle uviedol, že nový produkt spoločnosti Apple predstavuje hrozbu pre nízko-nákladové švajčiarske hodinky, ale nakoniec je to príležitosťou pre značky luxusných hodiniek, pretože by to mohlo vytvoriť viac mladých spotrebiteľov hodinieky, ktorí sa stanú súčasťou celého trhu hodiniek.

Zdroj: WSJ

Facebook komentár