Apple_prisla_o_$8_miliard_ako_odchadza_dizajner_Jony_Ive

Ocenenie spoločnosti Apple v poobednom štvrtkovom obchodovaní čelilo výraznému poklesu po tom, ako jej šéf dizajnu Jony Ive oznámil, že firmu opustí.

Po správach o odchode Iveho, akcie spoločnosti Apple po riadnom obchodovaní poklesli o 0,87% (v čase písania článku), čo neznie ako príliš, ale s pohľadu spoločnosti Apple to znamená strata trhovej kapitalizácie o hodnote okolo 8 miliárd dolárov – teda ak sa strata udrží v čase dnešného otvorenia. Firma Apple by tak dosiahla hodnotu vo výške okolo 910 miliárd dolárov.

Vo štvrtkovom vyhlásení, generálny riaditeľ spoločnosti Apple – Tim Cook pokúsil ubezpečiť zamestnancov a investorov o tom, že vzťah spoločnosti s Ivesom – ktorý mal na starosti navrhovanie nespočet produktov spoločnosti Apple vrátane produktov iMac a iPhone – zostane úzke. Ive bude spúšťať svoju vlastnú nezávislú dizajnérsku firmu s názvom LoveFrom a Apple považuje za jedného zo svojich primárnych zákazníkov.

Súvisiace: Ako vyzerá Apple Store, ktorý bol vytvorený géniom dizajnu?

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple – Tim Cook, poznamenal: “Apple bude naďalej ťažiť z Jonyho talentu tým, že bude s ním priamo pracovať na exkluzívnych projektoch, a to prostredníctvom prebiehajúcej práce brilantného a zanieteného dizajnérskeho tímu, ktorý vybudoval,” … “Po tom, čo sme spolu úzko spolupracovali, som rád, že náš vzťah sa neustále vyvíja a teším sa na spoluprácu s Jonym, ohľadom dlhodobého časového horizontu.”

Takže zatiaľ čo investori sa nezdajú byť obzvlášť vystrašení, vzhľadom na relatívne skromný rozsah tohto ponoru, je jasné, že Wall Street si túto informáciu všimol.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, BI

Facebook komentár