Apple_zvysuje_produkciu_iPhone_11_priblizne_o_10%

Spoločnosť Apple požiadala dodávateľov, aby zvýšili výrobu svojich modelov telefónov iPhone 11 až o 8 miliónov kusov alebo približne o 10%. Spoločnosť Nikkei Asian Review v piatok informovala o lepšom než očakávanom dopyte.

„Spoločnosť Apple bola v minulosti pri zadávaní objednávok dosť konzervatívna“, čo bolo menej ako pri minuloročnom novom telefóne iPhone.

„Po zvýšení tak bude pripravený vyšší objem výroby pre sériu iPhone 11 v porovnaní s minulým rokom“.

Zdroje citované spoločnosťou Nikkei uviedli, že nedávny nárast objednávok pre iPhone sa sústreďuje na najlacnejší model iPhone 11 a model iPhone 11 Pro, zatiaľ čo spoločnosť Apple mierne prepracovala objemy objednávok pre svoj najvýkonnejší model iPhone 11 Pro Max, ktorého počiatočná cena je na hodnote 1 099 dolárov.

Noviny tiež informovali, že dodávatelia zostávajú opatrní a uviedli, že sa obávajú, že vyššia úroveň objednávok nebude udržaná.

Zdroj z oblasti výkonných predstaviteľov firmy uviedol: „Dopyt je zatiaľ dobrý. Musíme však dávať pozor, aby sme neboli príliš optimistickí,“ … “Dúfam, že tohtoročná sezóna potrvá dlhšie ako minulý rok.”

Spoločnosť Apple mimo bežných pracovných hodín v USA na žiadosť agentúry Reuters o vyjadrenie neodpovedala.

Spoločnosť v septembri uviedla na trh tri svoje nové modely iPhonov a znížila počiatočnú cenu nového modelu, a to aj napriek lepším kamerám, na 699 dolárov v porovnaní so 749 dolárov za minulo-ročný iPhone XR.

 

Zdroj: MSN

Facebook komentár