Po niekoľkých ťažkostiach v Číne, automobilka Tesla Motors je pripravenou stať sa významným hráčom vozidiel s elektrickým pohonom v najväčšej rastúcej ekonomike.

Vzhľadom na to, že Čína je najväčším trhom pre automobilový priemysel, akákoľvek spoločnosť z tohto trhu si jednoducho nemôže dovoliť, aby v tejto krajine chýbala. Hoci automobilka Tesla Motors mala v roku 2014 v Číne ťažší začiatok, v roku 2016  to tak jednoznačne nebude.

Súvisiace: Čo všetko Tesla sľubuje dosiahnuť do roku 2020

Vizionársky generálny riaditeľ automobilky Tesla – Elon Musk sa v utorok chystá objaviť na Hong Kong Technology Forum a podľa očakávaní by mal odhaliť svoje plány expanzie svojej automobilovej spoločnosti v Číne. Stránka Engadget pred zasadnutím získala niekoľko vyjadrení od pána Muska, kde zdôraznil, že plány spoločnosti Tesla pre Čínu sú oveľa väčšie, než si väčšina analytikov myslela.

Automobilka nielen že v Číne plánuje v druhej polovici tohto roka začať predávať svoj novo-vyrábaný elektrický, športovo-úžitkový automobil (SUV) – Model X; taktiež plánuje čoskoro otvoriť brány svojej továrne pre automobily. Pán Musk sa podelil o svoje krátkodobé plány, keďže svoju rozširujúcu prítomnosť spoločnosti v Číne chce zrealizovať pomocou miestneho spoločného podniku. Podľa informácií by sa výrobný závod automobilky Tesla mal v Číne otvoriť už v druhej polovici tohto roka.

Podľa viacerých správ z médií sa očakáva, že spoločnosť Tesla oznámi partnerstvo s Chang’an Automobile Group a Lifan Group. Pre zahraničný obchod, je pre prevádzku v Číne veľmi dôležitou pre nastavenie miestnych partnerstiev, pretože to vedie k znižovanie dovozných cieľ a poplatkov za prepravu. Predstavením miestneho výrobného závodu, Tesla plánuje znížiť predajnú cenu svojich luxusných vozidiel a chce vytvárať pracovné miesta pre čínskych občanov.

Zatiaľ spoločnosť Tesla má 15 predajní v siedmich veľkých mestách Číny a má viac ako 340 miest, kde si zákazník nájde svoje rozsiahle nabíjacie stanice a má ďalších viac ako 1600 miest s menšími nabíjacími stanicami. Len v Hongkongu táto automobilka (založená v Palo Alto) prevádzkuje viac ako 42 veľkých nabíjacích staníc – jedná sa o rýchlo nabíjacie stanice, ktoré dobijú autobatérie spoločnosti Tesla za menej ako hodinu. Hongkong je mesto s najvyššou prítomnosťou automobilky Tesla, keďže má 74 miest na nabíjanie. V tomto meste bolo v roku 2015 predaných okolo 2 221 Modelov S, čo tvorí 80% z jej celkových predajov elektrických automobilov pre rok 2015.

Súvisiace: Tesla si zabezpečuje kritické zdroje, ktoré potrebuje pre svoju budúcnosť

Počas budúceho mesiaca automobilka Tesla Motors oznámi svoje výsledky za štvrtý štvrťrok a celý rok 2015. Očakáva sa, že spoločnosť ďalej odhalí aj ďalšie plány pre Čínu, vzhľadom k tomu, že sa jedná naozaj o lukratívny trh pre zelené automobilky, z dôvodu ich dotácií pre riešenie problémov z rastúcou úrovňou smogu. Hoci Tesla tu čelí naozaj rozsiahlej konkurencií miestnych výrobcov hybridných a elektrických automobilov ako BYD, Zotye a Kandi, nie je tam nikto, kto by vedel ponúknuť taký rozsah ako táto automobilka zo Silicon Valley. Pred návštevou Elona Muska v Hongkongu, akcie automobilky Tesla klesajú o 1,5%, čím sú mierne pod úrovňou 200 dolárov.

Zdroj: Engadget, Reuters

Facebook komentár