Nová európska montážna linka v meste Tilburg, v Holandsku.

Automobilka Tesla tento týždeň na autosalóne vo Frankfurt odštartovala svoje smerovanie do Európy, ako oznámila ďalšie podrobnosti o rozširovaní jej plniacich staníc a jej ďalších plánoch.

Tesla počas autosalónu uviedla, že všetci obyvatelia Nemecka, Holandska, Švajčiarska, Belgicka, bude Rakúsko, Dánsko a Luxembursko budú mať nabíjacie stanice každých 320 kilometrov teda 200 míľ, do konca budúceho roka, a zhruba 90% populácie v Anglicku, Walesu a Švédsku bude mať stanice taktiež v podobnej blízkosti.

Spoločnosť taktiež uviedla, že do konca tohto roka bude mať obchody a servisné centrá v Hamburgu, Düsseldorfe, Stuttgarte, Berlíne, Paríži, Azúrovom pobreží/Provensálsku, Stavangeri, Viedni, Amsterdame, Bazileji, Ženeve, Rotterdame, Arnheme, Štokholme a Londýne.

Firma Tesla v poslednom mesiaci zahájila dodania jej modelu S do Európy. Jej prvé európske dobíjacie stanice, ktoré zdarma poskytujú dobíjanie pre modely automobilov značky Tesla boli na konci augusta otvorené v Nórsku.

Sieť dobíjacích staníc v USA je stále primárne lokalizovaná pozdĺž východného a západného pobrežia, aj keď očakáva, že by do konca tohto roka mala byť viac vystavaná sieť naprieč krajinou. Vodiči si taktiež môžu účtovať svoje automobily aj doma.

( Podobný článok: Tesla prekonala predaje automobiliek Mercedes, BMW a Audi )

Továreň spoločnosti v meste Tilburg, v Holandsku začala výrobu dňa 22.augusta. Predtým bola jeho jediná továreň bola v Kalifornii.

Tesla dodala zákazníkom viac ako 15 000 elektrických vozidiel v 31. krajinách, aj keď prevažná väčšina predajov bola doteraz dosahovaná na trhu v USA. Tesla má nahromadené objednávky v Európe, ktoré spoločne s Áziou, sú kľúčovými trhy pre plány expanzie tejto spoločnosti. Tesla v Číne začala prijímať objednávky na konci minulého mesiaca.

Spoločnosť Tesla uviedla, v čase vyhlásenia jej zisku za druhý štvrťrok roka 2013 ohlásila, že dopyt v Severnej Amerike a Európe bude dosahovať podobné výsledky ako aj v Ázii, čím by ročné predaje modelu S mohli do konca roka 2014 prekročiť tempo 40 000 vozidiel.

Zdroj: AutomotiveNews

Facebook komentár