Az_polovica_svetovej_populacie_sledovala_tohtorocne_majstrovstva_sveta_vo_futbale

Riadiaci orgán svetového futbalu – FIFA, odhalil, že až približne polovica svetovej populácie sledovala majstrovstvá sveta v roku 2018.

Podľa údajov o publiku, kombinovaných 3,572 miliardy divákov – viac ako polovica celosvetovej populácie vo veku štyroch a viac rokov, v mesiacoch jún a júl sledovala mesačný futbalový turnaj v Rusku.

Celosvetové publikum v domácom televíznom vysielaní, ktoré sleduje aspoň jednu minútu pokrytia, dosiahlo úroveň 3,262 miliardy. Ďalších odhadovaných 309,7 miliónov ľudí ho nesledovalo v domácnostiach, ale zachytilo akciu na digitálnych platformách, vrátane verejných podujatí alebo v baroch a reštauráciách, čím sa celkový počet divákov zvýšil o 9,5 percenta.

V dnešnom vyhlásení hlavný obchodný riaditeľ FIFA – Philippe Le Floc’h uviedol: “Tieto čísla skutočne podporujú tvrdenie, že futbalový turnaj v Rusku, počas roku 2018 bol najlepším svetovým pohárom v histórií. Veľmi nás teší, že vidíme zvýšenie priemerného času, ktorým sa diváci zapájajú do zápasov, čo ukazuje, že dávame fanúšikom to, čo chcú.“

Finále medzi Francúzskom a Chorvátskom, z 15. júla pritiahlo kombinované celosvetové publikum na úrovni 1,12 miliárd, z čoho bolo 884,37 miliónov divákov, ktorí sa dočkali lineárneho televízneho pokrytia a ďalších 231,82 miliónov divákov ho sledovalo mimo domácnosti a cez online.

Celkové čísla pre semifinále a finále boli nižšie ako v predchádzajúcich majstrovstvách sveta, pričom počas tejto fázy súťaže k výsledkom výskumu nebola započítaná Južná Amerika.

V priebehu 64 zápasov bolo priemerné publikum na hodnote 191 miliónov: každý futbalový zápas predstavoval celosvetovú televíznu udalosť.

Avšak vplyv USA, ktoré sa prvýkrát od roku 1986 na Majstrovstvách sveta nezúčastnil, mohol byť zodpovedný za pokles počtu divákov v Severnej Amerike. Čísla v tomto regióne a karibskej oblasti poklesli o 13,6 percenta zo svetového pohára z roku 2014 v Brazílii.

V Afrike a na Blízkom východe však došlo k prudkému nárastu angažovanosti. Zápasy sledovalo 537 miliónov ľudí, čo predstavuje nárast o viac ako 66 percent. Tento nárast potenciálne vzrástol v dôsledku piatich krajín zastúpených z týchto oblastí, v porovnaní s dvoma krajinami v roku 2014.

Súvisiace:
5 najlepšie platených futbalistov sveta
Futbalová aplikácia poskytuje zákulisný prístup známych hráčov Beckhama a Messiho

Le Floc’h ďalej uviedol: “Skutočnosť, že Svetový pohár FIFA sledovala polovica svetovej populácie, odráža nielen vysokú kvalitu nášho oceneného živého vysielania, ale aj to, že fanúšikovia po celom svete sú pre futbal svetovej úrovne nenahraditeľní.”

Správa tiež odhalila, že v priemere diváci, ktorí sledovali zápasy v televíziách z domácnosti, pokrytie bolo u nich dlhšie ako v predchádzajúcich majstrovstvách sveta vo futbale. Počet divákov, ktorí zachytili minimálne tri minúty zápasu v roku 2018, predstavoval 3,04 miliardy, čo je nárast o 10,9 percenta v Brazílii, počas roka 2014. Medzičasom sledovanie divákov počas najmenej 30 minút bolo na hodnote 2,49 miliardy, čo je nárast o 1,95 miliardy divákov v roku 2014.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, MarketWatch

Facebook komentár