Kolko_stoji_listok_na_finale_Svetoveho_pohara

Svetový pohár je jednou z najpopulárnejších udalostí sveta. V roku 2014 turnaj sledovalo 3,2 miliardy ľudí a finále medzi Argentínou a Nemeckom sledovala jedna miliarda ľudí.

Dnes fanúšikovia futbalu po celom svete sa opäť stretnú pred televízormi a telefónmi a zídu sa aj v kaviarňach a baroch, aby sledovali finálový zápas medzi Francúzskom a Chorvátskom. Na štadión Luzhniki v Moskve bude prítomných šestnásťtisíc divákov.

FIFA zverejnila ceny leteniek v septembri roku 2017. Ceny sú rozdelené na finále Svetového pohára aj podľa kategórie. Kategória jedna ponúka najlepší výhľad z boku a je najdrahšou, kategória dva ponúka sedadlá v rohoch poľa a tretia kategória je za každou bránkou.

Tu je cena toho, koľko stojí lístok na konečné náklady v klasickej hodnote predaja:

  • Kategória jedna: 1 100 dolárov
  • Kategória dva: 710 dolárov
  • Kategória tri: 455 dolárov
  • Užívateľ invalidného vozíka: 455 dolárov
  • Obézne osoby: 455 dolárov

Samozrejme, ako sa blíži konečný finálový zápas, náklady na lístok rýchlo stúpajú. Podľa agentúry Reuters sa lístky aktuálne na zápas predávajú za približne 2500 dolárov a podľa stránky Goal.com určité miesta kategórie Jedna môžu dosiahnuť cenu na hodnote až 105 000 dolárov.

Súvisiace: 5 najlepšie platených futbalistov sveta

Chorvátsky fanúšik Zdenko Corluka, ktorý je už v Rusku na majstrovstvách sveta, agentúre Reuters povedal, že jeho 25 priateľov sa spojili aby mu pomohli kúpiť lístok práve na tento zápas. Nakoniec dodal: “Je to veľa peňazí, ale je to len raz v živote.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC, Reuters

Facebook komentár