Futbalovy_klub_Liverpool_oznamil_rekordny_zisk

Anglický futbalový tím Premier League – Liverpool na konci minulého týždňa oznámil rekordný zisk pred zdanením za posledný finančný rok, vo výške 125 miliónov libier (162 miliónov dolárov).

Toto číslo zahŕňa finančné prostriedky klubu potom ako sa tento tím dostal do finále Ligy majstrov a podporu tiež získali predajom brazílskeho hráča Philippe Coutinho do Barcelony za 142 miliónov libier (v januári 2018).

Ročná účtovná závierka klubu, za účtovné obdobie k 31. máju 2018 ukázala, že zisky pred zdanením vzrástli o viac ako 300 percent z 40 miliónov libier, ktoré boli zaúčtované v predchádzajúcom roku.

Silný návrat znamená, že Liverpool predbehne Arsenal na treťom mieste v tabuľke príjmov Premier League za klubmi Manchester United a Manchester City.

Ligová kvalifikácia pre túto aktuálnu sezónu a postup do finále, kde prehrali s Realom Madrid, boli prínosom pre rekordný zisk Liverpoolu, ktorý je vo vlastníctve skupiny Fenway Sports Group (FSG), ktorá taktiež vlastní baseballový klub Boston Red Sox.

Obrat klubu Liverpool vzrástol o 90 miliónov libier na 455 miliónov libier, pričom všetky tri oblasti príjmov – mediálne, obchodné a zápasové – dosiahli zlepšenie.

Médiá sú jednou z oblastí, ktorá zaznamenala výrazný nárast o 66 miliónov libier na 220 miliónov libier, zatiaľ čo ich firemná hotovosť sa zvýšila o 17 miliónov libier na 154 miliónov libier.

Vedúci obchodných operácií Liverpoolu – Andy Hughes po výsledkoch poznamenal: “To, čo sme videli, je stabilné a trvalé zlepšenie finančnej pozície klubu v posledných rokoch.”

Súvisiace:
Manchester City dosiahol príjmy vo výške £ 500 miliónov
Futbalová aplikácia poskytuje zákulisný prístup známych hráčov Beckhama a Messiho

“Tento rast a navýšenie príjmov nám umožnilo výrazne reinvestovať, ako v oblasti hráčov tak, aj v operačnej infraštruktúre.”

Klub tiež investoval do zabezpečenia dlhodobých kontraktov so svojimi hodnotnými hráčmi tým, že s nimi predĺžil zmluvy. Jedná sa o najlepšieho strelca Mohameda Salaha so spoluhráčmi – Sadiom Manem a Robertom Firminom.

Klub uviedol, že reinvestoval 190 miliónov libier do svojho tímu nemeckého manažéra Jurgena Kloppa. Pred rokom zaplatili rekordnú cenu za obrancu, ktorým sa v lete stal Virgil van Djik zo Southamptonu za 75 miliónov libier a v lete získali brankára Alissona Beckera za 67 miliónov libier.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár