5_najlepsie_platenych_futbalistov_sveta

Futbal je dôsledne klasifikovaný ako najpopulárnejší šport celého sveta. FIFA dokonca uviedla, že na sledovanie posledných majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v roku 2014 sa ich objem dostal na úroveň 3,2 miliardy jednotlivcov. NBC odhaduje, že celková návštevnosť olympijských hier v Rio bola v jednom dni okolo 27,5 milióna divákov.

Forbes vydal svoj ročný zoznam 100 najlepšie platených športovcov. Futbalisti boli štvrtým najčastejším športovcom na tomto zozname. Toto je zoznam piatich najlepšie platených futbalistov z roku 2018.

1. Lionel Messi

Luis Lionel Andres “Leo” Messi je argentínskym futbalistom. Hráč mužstva FC Barcelona je najlepšie plateným futbalistom, ktorý zarobí 111 miliónov dolárov, pričom 84 miliónov dolárov je vo forme platu a zo kontraktov zarobí 27 miliónov dolárov. Je tiež druhým najlepšie plateným športovcom sveta.

Keď mal 13 rokov, presťahoval sa do Španielska po tom, ako klub FC Barcelona súhlasil s tým, že zaplatí za jeho liečebné procedúry. Nakoniec priviedol klub k majstrovstvám. V roku 2012 zaznamenal rekord pre počet gólov strelených v kalendárnom roku a v roku 2016 ho po piatykrát ocenili za európskeho víťaza “Ballon d’Or”. V novembri 2017 súhlasil s predĺžením zmluvy s Barcelonou, čím zostane v klube do roku 2020-21. V zmluve sa uvádza, že mu bude vyplatený ročný plat a bonusy o hodnote 80 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o zmluvy, má podpísanú celoživotnú dohodu so spoločnosťou Adidas. Medzi ďalšie firmy ako Gatorade, Pepsi a Huawei. Tematický park Messi, nazývaný Messi Experience Park, plánuje byť otvorený v čínskom meste Nankingu v priebehu roka 2020.

Súvisiace: Miliónový biznis futbalistu Cristiana Ronalda

2. Cristiano Ronaldo

Forbes zaradil Cristiana Ronalda na druhé miesto najlepšie plateného futbalistu sveta, keďže získal 61 miliónov dolárov vo forme zmlúv získa 47 miliónov dolárov, čím zarobí neuveriteľných 108 miliónov dolárov. 33-ročný portugalský športovec je útočníkom klubu Real Madrid ako aj štátneho tímu Portugalska.

Ronaldo v tejto sezóne v 43 zápasoch zaznamenal 44 gólov a bol ocenený piatym titulom s označením Ballon d’Or. Taktiež vyhral svoj piaty titul Ligy majstrov. Jeho súčasný kontrakt s klubom Real Madrid je nacenení v hodnote, kde mu každým rokom v období 3 rokoch vyplatia viac ako 50 miliónov dolárov.

Ronaldo má celoživotnú zmluvu so spoločnosťou Nike v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov. Jeho ďalšie kontrakty zahŕňajú spoločnosti Herbalife a EA Sports. Vlastní rad produktov značky CR7 vrátane topánok, vôní a detskej kolekcie. V oblasti sociálnych médií je najobľúbenejším športovcom sveta s 322 miliónmi fanúšikmi.

5_najlepsie_platenych_futbalistov_sveta_rebricek

3. Neymar Jr.

Neymar da Silva Santos Júnior, ktorý je takmer výlučne nazývaný iba jeho krstným menom, je tretím najlepšie plateným futbalistom keďže zarobí 90 miliónov dolárov. Z toho vo forme platu dostane 73 miliónov dolárov a za kontrakty ďalších 17 miliónov dolárov. V auguste 2017 Neymar podpísal päťročný kontrakt s parížskym klubom Saint-Germain.

Brazílsky rodák spolupracuje s globálnymi sponzormi vrátane firiem Nike, Red Bull a McDonalds. Bol prvým futbalistom, ktorý mal svoje vlastné tenisky typu Air Jordan.

4. Gareth Bale

Gareth Bale, ktorý zarobil 34,6 milióna dolárov, je štvrtým najlepšie plateným futbalistom. Získal 28,6 miliónov dolárov prostredníctvom mzdy a zo zmlúv ďalších 6 miliónov dolárov.

Real Madrid ho získal pôvodne z Walesu. V máji roka 2018 Bale zaznamenal dva góly, vrátane kultového kopu, čím doviedol svoj tím k tretiemu titulu Ligy majstrov. V októbri roka 2016 podpísal zmluvu s klubom o rozšírení zmluvy do júna 2022. Bale má kontrakt so spoločnosťou Adidas až do roku 2020.

Súvisiace: Najlepšie platení športovci sveta v jednom grafe

5. Paul Pogba

Paul Pogba je piatym najlepšie plateným futbalistom, ktorý zarobí 29,5 miliónov dolárov, čo pozostáva z 25 miliónov dolárov, ktoré zarobí prostredníctvom platu a z kontraktov ďalších 4,5 milióna dolárov.

Pogba, pôvodne z Francúzska, zastáva pozíciu stredopoliara v anglickom klube Manchester United. Jeho päťročná zmluva zaručuje, že mu bude vyplatená ročná mzda vo výške minimálne 20 miliónov dolárov.

Pogba má desaťročnú zmluvu s firmou Adidas.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Forbes

Facebook komentár