Zamestnanci banky čelia "povinnému" očkovaniu.

Zamestnanci banky čelia “povinnému” očkovaniu.

Banka Citigroup vo štvrtok svojim zamestnancom povedala, že jej pracovníci so sídlom v USA budú musieť byť plne zaočkovaní, ak chcú zostať zamestnaní.

Vedúca ľudských zdrojov v spoločnosti Citi, Sara Wechter v príspevku na sociálnej sieti LinkedIn čiastočne citovala nastavenie ohľadom povinnej vakcinácie od Bidenovej administratívy pre federálnych dodávateľov, pričom poznamenala, že americká vláda je „veľkým a dôležitým klientom“ banky.

Wechter napísala: “Máme povinnosť dodržiavať tzv. nariadenie vydané Bielym domom, ktorý poveruje, aby jednotlivci napĺňajúce vládne kontrakty boli plne očkovaní – smernica, ktorá by ovplyvnil veľkú väčšinu našich amerických kolegov.”

V septembri americký prezident Joe Biden podpísal výkonný príkaz, ktorý nariaďuje, aby sa zamestnanci dodávateľov, ktorí obchodujú s federálnou vládou, dali zaočkovať proti ochoreniu Covid-19, bez možnosti pravidelného testovania. Vláda stanovila lehotu pre splnenie dodávateľov do 8. decembra.

Predstaviteľ banky Citi agentúru CNN informoval, že banka dôrazne povzbudzuje a motivuje zamestnancov, aby predložili dôkaz o očkovaní do 8. decembra, a to aj tým, že tým, ktorí tak urobia, ponúkne „ďakovných“ 200 dolárov.

Súvisiace:
Riaditelia sú na konci – nevedia, ako dostať svojich zamestnancov späť
Bidenovo povinné očkovanie môže mať za následok rozsiahle prepúšťania

Podmienkou zamestnania je, že pracovníci Citi budú musieť predložiť doklad o očkovaní do 14. januára, uviedol predstaviteľ Citi a dodal, že banka urobí všetko pre to, aby zamestnancom pomohla dať sa zaočkovať, čím nebudú prepustení.

Ďalším faktorom, ktorý stojí za očkovaním v banke Citi, je snaha chrániť svojich zamestnancov.

Wechter, HR manažérka, v príspevku na LinkedIn, napísala: „Zaočkovaná pracovná sila nám umožňuje zaistiť zdravie a bezpečnosť našich kolegov, keď sa opätovne vraciame do kanceláriách v USA.“

Citi uviedla, že všetky žiadosti o náboženské, lekárske alebo iné zábrany posúdi prípad od prípadu.

Wechter uviedla: “Rozhodli sme sa vyžadovať od kolegov so sídlom v USA kompletné zaočkovanie, ako podmienku pracovného pomeru.”

Vedúca manažérka banky Citi dodala, že existuje „rôzny názor“ pre nariadenia na očkovanie a že toto rozhodnutie bolo urobené po „starostlivom zvážení a analýze“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYPost

Facebook komentár