CEO Amazon - Jeff Bezos.

CEO Amazon – Jeff Bezos.

Majetok generálneho riaditeľa spoločnosti Amazon sa vo štvrtok len za 15 minút navýšil o 15,5 miliardy dolárov.

Bolo to po neočakávanom zisku Bezosovej spoločnosti, keďže sa akcie spoločnosti Amazonu v New Yorku zvýšili zhruba o 12% na 2 100 dolárov.

Prevažná časť majetku 56-ročného majiteľa pochádza z jeho vlastníctva zhruba 12% podielu akcií spoločnosti Amazon.

Zvýšenie hodnoty jeho akcií tak viedlo k zvýšeniu jeho majetku na približne 129 miliárd dolárov, čím sa opäť dostal nad majetok zakladateľa spoločnosti Microsoft – Billa Gatesa. Obaja si za posledný rok vymenili vedúce postavenie na rebríčku najbohatších jednotlivcov sveta, hneď niekoľko krát.

Bezos je investorom s rozsiahlym portfóliom, ktorý pôsobí prostredníctvom svojej rovnomennej firmy VC Bezos Expeditions. Jeho bohatý podnik – vrátane vlastníctva leteckého podniku Blue Origin a novín Washington Post – predstavuje veľkú časť jeho majetku.

Súvisiace:
Saudská Arábia popiera, že by Jeffa Bezosa „hackla“
Akcie spoločnosti Amazon dosiahli svoj najlepší deň od januára

Prvýkrát bol uznaný ako najbohatší človek v novodobej histórii po tom, čo jeho majetok v júli roka 2018 dosiahol hranicu 150 miliárd dolárov.

Prudký nárast akcií vo štvrtok nasledoval po hviezdnych štvrťročných výsledkoch spoločnosti Amazon.

Technologický gigant vykázal zisk na akciu vo výške 6,47 dolára oproti očakávaniam vo výške 4,04 dolára.

Zdá sa, že ich hazard s nastavením jednodňovej dopravy pre členov služby Amazon Prime sa vyplatil, pretože za štvrtý štvrťrok 2019 vykázala tržby vo výške 87 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast zo 72,4 miliárd dolárov v predchádzajúcom roku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár