Jeff Bezos a MacKenzie Bezosová.

Jeff Bezos a MacKenzie Bezosová.

MacKenzie Bezosová vykonala odpredaj svojich akcií spoločnosti Amazon v hodnote približne 370 miliónov dolárov.

Bezosová získala okolo 19,7 milióna akcií firmy Amazon, čo zodpovedá 4% celkových akcií spoločnosti Amazon v obehu, na základe jej minuloročnej dohody o rozvode s generálnym riaditeľom firmy Amazon – Jeffom Bezosom. Akcie mali v čase podania rozvodu hodnotu približne 35,8 miliárd dolárov.

Jeff Bezos si v rámci dohody na tieto akcie zachoval hlasovacie práva. Preto je povinný zverejniť počet akcií svojej bývalej manželky pri zverejňovaní svojho zhruba 16% hlasovacieho práva v spoločnosti.

Podľa najnovších regulačných podaní Jeffa Bezosa sa počet akcií, ktoré vlastní MacKenzie Bezosová, znížil zhruba o 200 000 akcií. Tento predaj predstavoval niečo vyše 1% jej podielu v spoločnosti Amazon.

Súvisiace:
Bezos za rok zarobil $81 840. Stále je najbohatším na svete
Saudská Arábia popiera, že by Jeffa Bezosa „hackla“

Nie je jasné, či akcie predala, aby získala výnosy, diverzifikovala svoje podiely, alebo ich darovala na charitu. MacKenzie Bezosová v roku 2010 podpísala iniciatívu Giving Pledge, ktorú vytvorili Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesová s cieľom povzbudiť miliardárov, aby darovali väčšinu svojho majetku na charitatívne účely, a to buď počas ich života alebo podľa ich smrti.

Jeff Bezos, ktorý je jedným z najbohatších ľudí na svete aj po rozvodovom urovnaní, pravidelne daruje niektoré zo svojich akcií spoločnosti Amazon, neziskovým organizáciám. Ale ešte musí podpísať Giving Pledge.

Dátum, kedy sa MacKenzie Bezosová zbavila svojich akcií, nebol zverejnený a mohol sa zrealizovať v akomkoľvek čase od rozvodu. Cena v čase odpredaja taktiež nie je známa. V bežných cenách by akcie, ktoré predala, mali hodnotu približne 370 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár