University of Nicosia na Cypre sa stala prvou univerzitou na svete, ktorá príma virtuálnu menu Bitcoin. Tieto informácie boli zverejnené na jej internetových stránkach.

Vzdelávacie zariadenie – najväčšia súkromná vysoká škola na Cypre – taktiež ponúkne určitú mieru štúdia venovanej tejto digitálnej mene a plánoch na rozvoj Cypru, pre obchodovanie a spracovaniu Bitcoinu a bankovníctva.

Christos Vlachos, finančný riaditeľ tejto Univerzity v tlačovej správe uviedol: “Digitálna mena bude vytvárať efektívne služby a bude slúžiť ako mechanizmus pre šírenie finančných služieb v „under-banked“ regiónoch sveta (under-banked môžu byť ľudia alebo firmy, ktoré majú zlý prístup k štandardným finančným službám, kt. sú bežne ponúkané retailovými bankami)”.

( Súvisiace: Vysvetlenie: Ako funguje digitálna mena Bitcoin )

“Naše prvotriedne obchodné, účtovné oddelenia a oddelenia počítačovej vedy vytvárajú rôzne partnerstvá, ktoré by mali pripraviť ľudí pre tieto revolučné zmeny. V tomto svetle, považujeme za vhodné, aby sa cez túto digitálnu menu mohol realizovať spôsob platby, v rámci všetkých našich inštitúcií – vo všetkých miestach a krajinách kde realizujeme naše operácie.”

Platba školného a iných poplatkov bude dovolená teda aj cez menu Bitcoin a dodal, že predpokladom študijného programu je, že napomôže sektoru finančných služieb a profesionálom zo sveta biznisu, podnikateľom, vládnym úradníkom a úradníkom verejnej správy lepšie pochopiť technické základy digitálnej meny.

Andreas Polemitis, rektor tejto Univerzity v rovnakej tlačovej správe uviedol: “V tomto programe chceme preskúmať pravdepodobný vývoj smerovania digitálnej meny a dať našim študentom postrehy, ktoré môžu uplatniť vo svojej profesionálnej kariére.”

( Súvisiace: Mohol by niekto v budúcnosti prevziať kontrolu nad virtuálnou menou Bitcoin?! )

Bitcoin je virtuálna mena, ktorá umožňuje užívateľom vymieňať si on-line kredity za tovar a služby. A nie je ovplyvnená žiadnou centrálnou bankou, ktorá by ich vydávala, Bitcoin môže byť vytvorený on-line pomocou počítača, pomocou dokončenia náročnej úlohy, v procese známom ako “baníctvo”. Vo štvrtok ráno jeden Bitcoin bol na úrovni tesne pod 677 dolárov – v závislosti na veľkom operátorovi Mt. GOX.

Posledný nárast bol najmä z dôvodu stúpajúceho záujmu z Číny, rovnako ako býčích (na rast) pripomienok po dvoch vypočutiach pred americkým Senátom počas tohto týždňa, ohľadom tejto virtuálnej meny.

( Súvisiace: Je aktuálna cena virtuálnej meny Bitcoin bublinou? )

Jej cena v apríli vyskočila takmer z nuly na 260 dolárov, rovnakom čase, ako sa finančná kríza rozšírila aj na Cyprus. Ostrov Stredomoria sa stal piatou krajinou v eurozóne, ktorá požiadala o medzinárodné finančné záchranné lano a musela pristúpiť ku kontrole pohybu kapitálu, ako sú prevody peňazí alebo výbery hotovosti.

Keďže Bitcoin umožňuje rýchle, jednoduché a anonymné prevody platieb mnohí verili, že to bude len otázkou času, kedy krajiny prijmú túto kryptomenu a videli ju ako kľúčový dôvod pre zvýšenie jej cien. Max Keiser, moderátor a obhajca meny povedal, že finančné ťažkosti na Cypre zmenili spôsob, akým ľudia na Cypre pozerali na menu Bitcoin.

Ďalej uviedol: “Nikto by nemal byť prekvapený, že pedagógovia a podnikatelia po celej krajine si rýchlo uvedomili, že Bitcoin ponúka cestu von z hroznej žumpy centrálnych bánk a ich nekrytých nezmyslov, ako je euro.”

Zdroj: Reuters

Facebook komentár