Michele Burns, členka predstavenstva spoločnosti Goldman Sachs a Cisco sa stala členkou predstavenstva firmy Circle.

Týmto si Bitcoin ekonomika práve získala ďalšie hlasovanie o dôvere.

M. Michele Burns – veteránka z priemyslu financií, ktorá zasadá v riadiacich orgánoch banky Goldman Sachs sa pripája k predstavenstvu  Bostonskej start-up spoločnosti – Circle Internet Financial, ktorá buduje systém spracovania platieb pre menu Bitcoin.

( Súvisiace: JPMorgan si dala patentovať platobný systém podobný systému Bitcoinu )

Firma Circle prišla na svetlo sveta na začiatku tohto roka a bola založená Jeremy-m Allaire-m, ktorý viedol ďalšie internetové start-upy, ale v poslednej dobe sa stal veľkým zástancom meny Bitcoin. Táto spoločnosť získala financovanie vo výške 9 miliónov amerických dolárov od niekoľkých firiem rizikového kapitálu. Im Breyer, partner v spoločnosti Accel a jeden z prých podporovateľov spoločnosti Facebook je taktiež členom rady, rovnako ako Raj Date, ktorý nedávno opustil najvyšší post u Consumer Financial Protection Bureau.

Spoločnosť Circle odmietla komentovať o krokoch Burnsovej. Dva zdroje so znalosťou jej krokov to potvrdili.

Ťah Burnsovej je ďalšou známkou toho, že mena Bitcoins začína získavať pokračujúcu obľubu medzi stanovenými finančnými subjektmi. Ona je bývalou generálnou riaditeľkou poradenskej spoločnosti zo sektora ľudských zdrojov – Mercer. Spolu s Goldman Sachs je tiež na členkou predstavenstva spoločnosti Cisco Systems a nadácie Aids sira Eltona Johna. Ona je taktiež bývalou členkou predstavenstva potravinárskeho konglomerátu Wal-Mart.

A jej bývalé prepojenie s firmou Wal-Mart by mohlo byť pre spoločnosť Circle najcennejším, teda pokiaľ sa jedná o všeobecné využitie meny Bitcoin. Rastúci počet obchodníkov zvažuje, či prijmú túto digitálnu menu. Minulý týždeň Overstock.com uviedla, že umožní vykonávať platby v Bitcoin-och.

( Súvisiace: Prišiel o menu Bitcoin v hodnote 4 miliónov libier, ktorú si sám vyhodil )

Začiatkom tohto mesiaca firmy rizikového kapitálu firmy spoločne na čele so zakladateľom firmy Netscape – Marc-om Andreessen-om viedli investíciu o veľkosti 25 miliónov dolárov do CoinBase, ktorá je konkurenčnou spoločnosťou firmy Circle.

Zdroj: BusinessFinancialPost

Facebook komentár