Keď bohatí Rusi počas posledných desiatich rokov nakupovali majetok Západu, zvyčajne sa kúpovali všetko najdrahšie a naluxusnejšie.

Či už to bol Picasso, nejaká luxusná jachta alebo luxusný byt s výhľadom na Central Park, Rusi chceli najväčšie a najlepšie a to bez ohľadu na cenu.

Teraz, ak vykonávajú ich nákupy už hľadajú niečo iné: možnosti budúcich príjmov.

Ako ekonomika Ruska zamierila do prudkého spomalenia alebo recesie a rubeľ a ceny aktív ďalej prepadajú, uprostred krízy na Ukrajine, Rusi už vyhľadajú bezpečné miesta pre uloženie ich aktív(bohatstva) v zahraničí, dávajú si záležať či im aktívum bude prinášať aj peňažné príjmy. Oligarchovia, ktorí sa predtým spoliehali na veľkú návratnosť v Rusku, v súčasnosti čelia poklesu hodnoty ich ruských aktív a kolapsu podnikov.

Súvisiace: Rusov začína lákať 4. najdrahšie miesto na svete ku kúpe nehnuteľností

A mnoho z nich v súčanosti zameriavajú svoju pozornosť na ekonomický rast v USA a návratnosť aktív v tejto krajine – a to aj cez hrozbu sankcií a zmrazenia aktív.

Ich hlavným cieľom sú komerčné nehnuteľnosti. Podľa komerčných realitných maklérov, právnikov a správcov aktív, bohatí Rusi sa vrhli na trh s komerčnými nehnuteľnosťami a to najmä v New Yorku. Ďalej uvádzajú, že veľký počet nových nákupcov sú najmä bohatí Rusi s voľnejšími politickými prepojeniami na ruského prezidenta Vladimira Putina, takže sú menšej miere vystavené americkým sankciám a zmrazeniu aktív viazaných k situácie na Ukrajine. Iní zasa využívajú offshore(zahraničné) subjekty, s cieľom skryť svoju identitu.

Edward Mermelstein, právnik z New Yorku, ktorý pracuje pre popredných Rusov poznamenal: “Začínajú sa veľmi zaujímať kam idú ich peniaze a väčšinou ich chcú vložiť do nehnuteľností, ktoré im budú produkovať príjmy,” … “Vidia, čo sa deje v Rusku a vidia príležitosti vyplívajúce z oživenie v USA, takže jednoducho tu chcú investovať.”

Súvisiace: Ruský oligarcha Roman Abramovich má niekoľko skutočne úžasných hračiek

Mermelstein ďalej uvádza, že Rusi tradične prejavovali malý záujem o kúpu firmy alebo alebo nejakého druhu podnikania v Spojených štátoch, pretože v Rusku mohli zarobiť oveľa viac.

“Keď sme sme im navrhli niečo, čo by im v New Yorku mohlo generovať 4 alebo 5 percent, … väčšinou sa vysmievali,” … “Predsa v Rusku mohli dostať 30 percent alebo až 50 percent.”

V súčasnosti sa to považuje za bezpečnú investíciu, ktorú akceptujú aj v rámci nákladov. Stalo sa to novou trofej pre bohatých Rusov. Ďalej povedal, že väčšina týchto aktuálnych nákupcov s ktorými pracuje “nemajú žiadne politické väzby” na Putina a majú transparentné, plne vysledovateľné zdroje bohatstva, aby mohli spolupracovať s americkými bankami v súlade s pravidlami v USA.

Súvisiace: Väčšina ruských medzinárodných investícií je v týchto 3 krajinách

Ale komerčné realitní makléri a developeri v New Yorku uviedli, že ďalší Rusi využívajú offshore subjekty alebo súkromné ​​banky v Rusku, ktoré držia ich hotovosť. Tieto banky potom investovať prostredníctvom fiktívnych spoločností, aby lepšie skryli totožnosť kupujúcich.

Jeden developer poznamenal: “Obracajú sa na tieto súkromné banky, s cieľom skryť svoj pôvod majetku,” … “A je naozah ťažké zistiť, koho hotovosť spravujú.”

Súvisiace: Ako zbohatnúť po rusky – najbohatší miliardári Ruska

Jeden developer v New Yorku povedal, že pracuje na novej budove, ktorá má rezidenčnú, ako aj komerčnú časť. Zatiaľ čo developer sa im snažil predať bytové jednotky, bohatý rusi mu ponúkli kúpu celej budovy.

Developer ďalej uviedol: “Mysleli sme si, že chcú nejakú jeho časť,” … “Ale oni chcel rovni celý projekt.”

Developer povedal, že je s kupcami stále v rokovaniach.

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár