Britská firemné dividendy v druhom štvrťroku 2013 dosiahnu rekordné úrovne, hoci základný rast sa v porovnaní s predchádzajúcimi predpoveďami spomaľuje. Tieto poznatky boli zverejnené vo včerajšej štúdií.

Podľa tejto správy od Capita Registrars, výplata dividend u britských firiem v druhom štvrťroku dosiahla úroveň 25 miliárd britských libier (38,61 miliárd amerických dolárov), čo je najväčší štvrťročný objem v histórií, ako sektory médií, finančných služieb a výrobcov potravín vykazujú dvojciferný rast dividend.

Hoci rast základnej dividendy zrýchlil o 9,5 percenta, čo je jeho najrýchlejší za rok. Tento výsledok rastu  nestačil pre zvýšenie celoročného cieľu spoločnosti Capita, čím prišlo k zníženiu očakávaného rastu na 7,7 percenta z 8,6 percenta, čo je rozdiel o 500 miliónov libier.

Justin Cooper, výkonný riaditeľ Capita registrátorov povedal: “Rekordné výsledky vo štvrťrok sú dobrý a potešujúcim výsledkom v Q2 vo výške £ 25 mld, čo je celkovo ohromujúce množstvo. Je však súčasťou širšieho obrazu, kde je vidieť spomaľovanie tempa rastu dividend, ako sme varovali už skôr v tomto roku, po tlaku na zisk firiem spoločností vo Veľkej Británii.”

“Dividendy neklesajú, len rastú pomalšie, ale rastú pomaly, čo neprispelo k zvýšeniu nášho celoročného základného odhadu pre celý rok, práve naopak.”

Výplata špeciálnych dividend v druhom štvrťroku je na lepšej úrovni, ako Capita očakávala – 1,2 miliardy libier. Kvôli spoločnostiam Antofagasta, Standard Life a na hotovosť bohatej firmy ITV, aj keď dosahujú menší výsledok, ako minulý rok – 1,5 miliardy libier.

Capita predpovedá, že celková výplata dividend pre rok 2013 dosiahne úroveň 8,14 miliardy libier, so zohľadnením zmien u základných a špeciálnych dividend.

Jedná sa o medziročný nárast o 1 percento, v porovnaní s rokom 2012, čo bolo najpomalšie základné tempo rastu za posledné tri roky. Ale na konci prvého štvrťroka Capita poznamenala, že medziročný rast za celý rok by mal byť nezmenený.

(Kurz: $1 = 0,6553 britskej libry)

Zdroj: Businesstimes

Facebook komentár