Buffett_na_ekonomiku_USA_Vyzera_ze_spomaluje

Miliardár Warren Buffett v priebehu tohto týždňa poznamenal, že hospodársky rast nedávno stratil na pare.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway, poznamenal: “Vyzerá to tak, ako by tempo rastu ekonomiky spomalilo,” … “Označil by som to ako viditeľné, ale nie úplne jednoznačné.”

Buffett poznamenal, že spomalenie vrámci železničnej spoločnosti vo vlastníctve Berkshire – BNSF, poukazuje na signály okolo pomalšieho rastu, ale dodal, že niektoré údaje môžu byť skreslené sezónnymi faktormi, ako je počasie.

Jeho komentáre prichádzajú vrámci rastúcich obáv, že ekonomický rast USA by mohol byť zastavený. To prispelo k volatilite na akciovom trhu a výnosy štátnych dlhopisov USA dosiahli nižšie úrovne.

Referenčný 10-ročný výnos dosiahol najnižšiu úroveň od 5. decembra 2017. V poslednej dobe sa rozpätie medzi výnosom 10-ročných a 3-mesačných amerických dlhopisov zmenilo na zápornú hodnotu, čo spôsobilo tzv. Inverziu výnosovej krivky. Inverzie sú investormi vnímané ako signál, kedy môže nastať recesia.

Napriek tomu Buffett povedal, že z toho nie je znepokojený.

Buffett poznamenal: “Ale vyzerá to, že naozaj spomaľuje. Nemám však na mysli náznaky ohľadom toho, že by sa to nedalo zvrátiť, ale zdá sa, že zo všetkých podnikov, najmä z viditeľných údajov, ekonomika rastie pomalšie,” … “To však vo svete investícií nič nemení. Svoje aktivity sledujeme a vykonávame aktivity aj keď bliká červené svetlo, alebo ak je situácia naozaj negatívnou, avšak za obidvoch okolností by sme investovali rovnako.”

Taktiež zopakoval svoju mantru ohľadom Spojených štátov, ktoré sú podľa neho najlepším miestom na investovanie peňazí. Buffett nakoniec poznamenal: “Naozaj by ste mali staviť na Ameriku,” … “Boh Ameriku požehnal.”

 

Zdroj: CNBC

Facebook komentár