Wise-umoznuje-pouzivatelom-minat-peniaze-investovane-do-akcii

Britská spoločnosť zaoberajúca sa finančnými technológiami Wise v dnešnom dni predstavila investičnú funkciu, ktorá používateľom umožňuje investovať do akcií prostredníctvom viacerých mien a zároveň míňať tak svoje podiely.

Nová funkcia s názvom “Aktíva” umožňuje zákazníkom investovať napríklad do fondu BlackRock iShares World Equity Index Fund, ktorý sleduje kôš 1 557 najväčších svetových verejných spoločností. Medzi akcie fondu patria značky ako Apple, Amazon a Alphabet.

Používatelia taktiež okamžite budú môcť minúť až 97% investovaných peňazí, v rámci svojich účtov pomocou debetnej karty Wise alebo posielať finančné prostriedky do zámoria. Ide o to, že zákazníci môžu mať svoje finančné prostriedky v akciách, ale zároveň môžu peniaze míňať a odosielať v reálnom čase.

Kristo Käärmann, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Wise, uviedol: „Držanie peňazí v rôznych menách môže byť náročné na efektívnu správu.“

„Služba “Aktíva (Assets)” sa snaží tento problém vyriešiť poskytnutím príležitosti pre zákazníkov, aby u nás dosiahli návratnosť svojich peňazí v mnohých rôznych menách z jedného miesta.“

Wise-umoznuje-pouzivatelom-minat-peniaze-investovane-do-akcii-akcie

Spoločnosť Wise poznamenala, že v prípade akýchkoľvek veľkých výkyvov na trhu zadržiava 3% investovanej hotovosti používateľov ako „nárazník“, aby sa zabránilo zostatku zákazníkov v rámci negatívnych hodnôt.

Spoločnosť pôvodne uvádza na trh túto služby pre osobných a firemných zákazníkov vo Veľkej Británii, ale uvedenie produktu v Európe plánuje na neskôr.

Wise, predtým známa ako TransferWise, začínala ako platforma ponúkajúcu lacnejšiu výmenu mien. Od tej doby rozšírila svoj sortiment produktov o účty vo viacerých menách prepojené s debetnou kartou.

Spoločnosť Wise v súčasnosti zavádza investičné účty po tom, ako si počas minulého roka zabezpečila schválenie od regulačných orgánov Británie.

Spoločnosť tvrdí, že jej zákazníci v súčasnosti na svojich účtoch celosvetovo držia 4,3 miliardy libier (5,9 miliardy dolárov).

Rozmach retailových investorov

Investičná funkcia spoločnosti Wise je odlišná od iných fintech platforiem, ako sú Robinhood a Revolut, ktoré umožňujú používateľom obchodovať s rôznymi akciami, často bez účtovania poplatkov.

So službou „Aktíva“ sa používatelia Wise dostanú k stovkám akcií a môžu použiť svoje podiely na zaplatenie tovaru alebo odoslanie peňazí do zahraničia, v rámci niekoľkých rôznych mien.

Spoločnosť Wise si za hodnotu majetku aktív užívateľa účtuje ročný poplatok za služby vo výške 0,55% a poplatok za fond vo výške 0,15%, ktorý sa mesačne odčíta s oneskorením.

Spustenie služby “Aktíva“ prichádza po náraste retailových investorov zúčastňujúcich sa na akciovom trhu, keďže spotrebitelia vyhľadávajú alternatívne spôsoby, ako dosiahnuť návratnosť svojich úspor.

Začiatkom tohto roka sa do maloobchodného predajcu videohier – GameStop nahrnuli amatérski obchodníci inšpirovaní diskusným fórom Reddit, čo viedlo k divokým výkyvom v cene akcií.

Ide o prvú veľkú aktualizáciu produktu, odkedy spoločnosť Wise začiatkom tohto roka emitovala svoje akcie v Londýne. Zamestnanci a investori firmy namiesto získania peňazí v počiatočnej verejnej ponuke predali svoje akcie priamo verejnosti.

Debut bol považovaný za veľkú výhru pre Veľkú Britániu, kde sa vláda snaží reformovať londýnsky režim kótovania, aby bol pre technologické spoločnosti po brexite atraktívnejší.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár