Byvaly_CEO_spolocnosti_GM_nazyva_Teslu_stratovym_podnikom

Bob Lutz, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti General Motors, si počas včerajšieho dňa urobil posmech z firmy Tesla, keďže túto automobilku zaoberajúcu sa elektromobilmi označil za “stratový podnik” ktorý “zaniká”.

V rozhovore na televíznej stanici CNBC, Lutz zosmiešnil výrobcu elektrických automobilov, menej ako 24 hodín potom, čo jej generálny riaditeľ (CEO) Elon Musk predstavil elektrický kamión Tesla (jej prvý vstup do trhu elektrických nákladných automobilov) a jej nový model s označením Tesla Roadster.

Predpokladá sa, že obe vozidlá budú vybavené najvýkonnejšími batériami spoločnosti Tesla. Kamión spoločnosti Tesla sa môže pochváliť dojazdom na jedno nabitie vyše 800 kilometrov a podľa Tesly ju môžete dobiť za 30 minút až na 640 kilometrov. Musk vo štvrtok v noci povedal, že nový Roadster od spoločnosti Tesla bude mať batériu s výkonom 200 kWh, s rozsahom do 1000 kilometrov.

Lutz ďalej uviedol: “V Tesle nie je tajná omáčka,” … “Používajú rovnaké lítium-iónové batérie ako všetci ostatní.”

Bývalý podpredseda spoločnosti GM je dlhoročným kritikom spoločnosti Tesla, ktorý podobne ako mnohí ďalší skeptici automobilky Tesla, spochybňuje, či spoločnosť môže zastaviť svoje “spaľovanie” hotovosti, stabilizovať svoje podnikanie v oblasti produkcie a ziskov.

V poslednej dobe sa na spoločnosť Tesla valí viac negatívnych správ.

Nie je to tajomstvo, že firma Tesla sa v produkcií Modelu 3 nachádza “v pekle” (jedná sa o jej prvý automobil pre masový trh). Tesla sa taktiež snažila dostať kapacitu svojej továrne dostať na maximum, ale neúspešne. Spoločnosť sa zaoberá viacerými kontroverznými skutočnosťami na pracovisku, ktoré odhaľujú neopatrné svetlo jej firemnej kultúry.

Akcie spoločnosti Tesla reagovali pozitívne na množstvo nových, pozitívnych oznámení, ktoré boli odhalené vo štvrtok v noci, ale v piatok už niektoré z týchto ziskov znížili.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár