Carl Icahn a Donald Trump.

Carl Icahn a Donald Trump.

Dlhoročný aktivistický investor Carl Icahn pochybuje o znížení úrokových sadzieb, ktoré by mohli jednoducho vyriešiť problémy, ktorým čelí hospodárstvo vrátane americko-čínskej obchodnej vojny.

Icahn v nedávnom rozhovore uviedol: “Nemyslím si, že len zníženie sadzieb môže byť vhodnou odpoveďou,” … „Keby to bolo také ľahké, nikdy by ste takýmto cyklom nečelili.

Miliardár a investor ďalej poznamenal: “Existuje argument pre nedostatočné okolnosti okolo zníženia sadzieb, ak sa teda pozrieme na Európu, myslím tým, že znížili svoje úrokové sadzby na negatívne úrovne a keď sa pozrieme na ich ekonomiku, výsledok je neuspokojivý, takže si nemyslím, že sa jedná o konečnú odpoveď na problém.”

Federálny rezervný systém v priebehu minulého mesiaca vykonal prvé zníženie úrokových sadzieb vo viac ako desiatich rokoch, citujúc celosvetový vývoj a tlmenú infláciu. Predseda Fedu – Jerome Powell opísal zníženie ako „úpravu v polovici cyklu“, nie začiatok zdĺhavého cyklu uvoľňovania menovej politiky.

Predseda spoločnosti Icahn Enterprises je presvedčený, že aby sa udržala rekordná hospodárska expanzia v USA, s Čínou je dôležité dosiahnuť obchodné riešenia.

Súvisiace: 
Slová od predsedu FED-u ktoré finančnými trhmi otriasli
Čína v obchodnej vojne vlastní zbraň v hodnote $1 bilióna. Použije ju?

Icahn ďalej poznamenal: „Myslím si, že naozaj musíme vyriešiť problém Číny,” … “Čínsky problém má nielen dôsledky pre nás, ale má dopady po celom svete,“ … “Dúfam, že sa to vyrieši.” Naozaj dúfam, že sa dohodnú a vyriešia to skôr ako neskôr. “

USA a Čína sú v obchodnej vojne už dva roky. Napätie sa tento mesiac zvýšilo po tom, čo americký prezident Donald Trump ukončil prímerie tým, že oznámil uvalenie taríf na ďalší čínsky tovar. Čína okamžite prišla s odvetou, tým, že zastavila nákupy amerického poľnohospodárskeho tovaru a prišli s podporou svojej meny.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár