Tesla_do_30_augusta_v_Cine_zvysi_ceny_po_eskalacii_obchodnej_vojny

Americký výrobca elektrických vozidiel – Tesla do piatku vykoná navýšenie cien v Číne, čo je skôr, ako sa plánovalo a zvažuje opätovné zvýšenie cien v decembri, kedy by sa mali uplatniť čínske tarify na automobily vyrobené v USA.

Ľudia ktorí poskytli informácie o týchto stratégiách odmietli byť menovaní, pretože plán ešte nebol zverejnený. Zástupca spoločnosti Tesla v pondelok okamžite neodpovedal na žiadosť o vyjadrenie od agentúry Reuters.

Táto spoločnosť sa nachádza medzi mnohými, ktorí sú ovplyvnené čínsko-americkým obchodným napätím. Automobilka Tesla v súčasnosti dováža všetky automobily, ktoré v Číne predáva a už v priebehu minulého roka musela kvôli cenovým zmenám niekoľkokrát upraviť ceny.

Súvisiace: Tesla nepotrebovala reklamu, ale to sa musí zmeniť

Agentúra Reuters tento mesiac oznámila, že spoločnosť Tesla zvažuje zvýšenie cien v Číne od septembra potom, ako hodnota čínskeho juanu voči americkému doláru výrazne oslabila. Jedna osoba v pondelok agentúre Reuters oznámila, že automobilka bude informovať o týchto plánoch do 30. augusta.

Oba zdroje uviedli, že automobilka v decembri pristúpi k ďalšiemu zvýšeniu cien po tom, čo čínske ministerstvo obchodu v priebehu minulého týždňa oznámilo, že obnoví clá vo výške 25% na vozidlá a 5% na automobilové súčiastky, ktorých zavedenie bolo v decembri pozastavené, čo predstavuje najnovšiu eskaláciu obchodnej vojny.

Jeden zo zdrojov nakoniec poznamenal: “Tesla sa pred decembrom (pred zvýšením ciel) tiež pokúsi dodať do Číny viac automobilov.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár