Dawn Chmielewski a John Paczkowski z Re/Code uviedli, že vedúci predstavitelia spoločnosti Apple diskutovali nad cenou pre jej nositeľné zariadenie – iWatch na úrovni 400 amerických dolárov.

Len jeden deň pred touto správou Paczkowski uviedol, že nositeľné zariadenie spoločnosti Apple bude predstavené dňa 9.septembra, ale do predaja nedorazí skôr, ako do začiatku roka 2015 .

Nová správa uvádza, že spoločnosť Apple ešte úplne nerozhodla nad presnou cenou jej zariadenia umiestnenom na zápästí a môže alebo nemusí oznámiť konkrétne ceny už počas jej udalosti počas 9. septembra. Napriek tomu, zdroje blízke spoločnosti uviedli: “Spotrebitelia by mali očakávať rad cien rôznych modelov, vrátane verzií s nižšími cenami.”

Cena na úrovni 400 dolárov ich určite dáva na hornú úroveň hodiniek radu pre bežné nosenie. Fitness náramky majú tendenciu byť o niečo lacnejšie, ako je Nike + FuelBand (99 dolárov) a Jawbone prišiel s Up24 (149 dolárov), zatiaľ čo zariadenia využívajúce systém Android, ako sú hodinky od spoločností Samsung a LG majú cenu na úrovni 200 dolárov.

To znamená, že Apple by nemal byť na tomto trhu luxusných nositeľných zariadení sám. Timex predstavil Ironman One GPS+, ktoré vyzerajú celkom pôsobivo a netreba ich spájať so smartphonom. Zároveň sa budú od novembra roka 2014 predávať za 399 dolárov.

Očakáva sa, že nositeľné zariadenie spoločnosti Apple by mali mať vzhľad luxusných náramkových hodiniek s výkonnými senzormi, ktoré sa nachádzajú v moderných fitness náramkoch, pričom prvky z operačného systému pre iPhone a iPad a budú upravené a rekonfigurované pre zápästie. Keďže sa očakáva, že nový operačný systém iOS 8 bude predstavený tento rok na jeseň, iWatch by mal vedieť pracovať s vnútornými platformami spoločnosti, ktoré budú vedieť sledovať tzv. fitness činnosti a mať ovládacie prvky pre váš domov.

Vzhľadom k tomu, že budúci iPhone spoločnosti Apple môžu zaviesť platformu mobilných platieb, je možné, že zariadenie iWatch by mohol vedieť pracovať s takýmito vylepšeniami bude cez neho možné platiť za tovar.

Zdroj: Re/Code

Facebook komentár