Cena_meny_Bitcoin_dosiahla_2000_dolarov_2017

Cena meny Bitcoin v sobotnom obchodovaní prvýkrát vyšplhala na úroveň 2000 dolárov, najmä kvôli zvýšenému dopytu zo strany japonských a čínskych investorov.

Digitálna mena podľa CoinDesk.com vzrástla o viac ako 4,5 percenta, čím sa jej podarilo dosiahnuť historického maxima vo výške 2 061,88 dolárov. Cena meny Bitcoin sa následne znížila na 2 047 dolárov.

Na základe objemu obchodov podľa CryptoCompare.com, Japonsko tvorilo takmer 55 percent, z 40 percent vo štvrtok.

Cena meny Bitcoin na hongkonskej burze Bitfinex prešla nedávnym zúžením rozsahu, v očakávaní, že Bitcoin na Bitfinexe môže byť čoskoro ľahko prevedenou na americké doláre.

Chris Burniske, ktorý je vedúcim analytikom pre “blockchain” produkty v investičnej spoločnosti fondov – ARK Invest v statuse na sociálnej sieti Twitter poukázal, že cenový rozdiel medzi čínskymi a americkými burzovými operátormi tejto digitálnej meny sa, iba za jeden týždeň znížil z 20 percent na 5 percent.

V štvrtkovom obchodovaní cena meny Bitcoin vzrástla neďaleko úrovne 1 900 dolárov, uprostred správ o možných politických škandáloch v USA a Brazílii, ktoré prinútili investorov zamerať sa na bezpečné aktíva. Niektorí analytici sa domnievajú, že často volatilná digitálna mena v posledných dňoch konkuruje zlatu, ako bezpečné aktívum. Cena zlata počas minulého týždňa vzrástla o viac ako 2 percentá, na 1 253,60 dolárov za uncu.

Súvisiace:
Miliardár má vo virtuálnych menách Bitcoin a Ether 10% majetku
Čínske banky experimentujú so systémom podobným mene Bitcoin

Analytici taktiež poznamenali, že väčší záujem o virtuálnu menu Bitcoin je z dôvodu niekoľkých veľkých konferencií o kryptomene v New Yorku, ktoré prebehli v priebehu týchto dvoch týždňov.

Trhová kapitalizácia virtuálnej meny Bitcoin v poslednom týždni získala viac ako 5 miliárd na 33,5 miliárd dolárov, podľa CoinDesk.com.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, BBC

Facebook komentár