Obytný komplex Aston Martin Residences bude dielom svetového výrobcu automobilov.

Obytný komplex Aston Martin Residences bude dielom svetového výrobcu automobilov.

Aston Martin je automobilovou spoločnosťou z Veľkej Británie, ktorá je úzko prepojená s ikonickými filmami o Jamesovi Bondovi. Mnohých prekvapilo, keď nedávno ohlásila spoluprácu s developerom nehnuteľností a ohlásila plány na výstavby 66-poschodovej rezidenčnej budovy v meste Miami, štáte Florida.

Obytný komplex ponesie názov Aston Martin Residences. Spoločnosti začali s výstavbou už 18. októbra a očakávajú, že konštrukcia potrvá do roku 2021.

Spoločnosť Aston Martin si vybudovala svetovú reputáciu, ktorá je založená na výrobe vysoko výkonných luxusných automobilov. Môže sa preto zdať nezvyčajné, že sa teraz snaží presadiť na trhu s nehnuteľnosťami. Pravdou však je, že má v pláne skúsiť šťastie vo viacerých nových sektoroch mimo svojej tradičnej oblasti podnikania.

Súvisiace: Roman Abramovič si kúpil štvrtý dom v New Yorku, ktorý bude súčasťou jeho vily

Iba pred niekoľkými týždňami oznámila svoju spoluprácu so spoločnosťou Triton Submarines, v rámci ktorej sa pustila do vývoja luxusnej ponorky. Cena takejto technologickej novinky bude pritom dosahovať až $4 milióny. Spoločnosť Aston Martin predstavila v priebehu minulého roka aj svoj prvý motorový čln. Nedávno dokonca spolupracovala na výrobe luxusných detských kočíkov.

[OBR] Realizácia výstavby Aston Martin Residences v meste Miami by mala byť dokončená v roku 2021.

Realizácia výstavby Aston Martin Residences v meste Miami by mala byť dokončená v roku 2021.

Automobilka tvrdí, že k výberu projektov, na ktorých sa rozhodne zúčastniť, pristupuje veľmi opatrne. Nechce totiž príliš narušiť povahu svojej značky. Marek Reichman, ktorý je hlavným kreatívnym riaditeľom spoločnosti Aston Martin, vraví: „K spolupráci pristúpime jedine v prípade, že sa objaví vhodný partner.“

V novej budove, ktorá pripomína lodnú plachtu, sa okrem 391 obytných jednotiek budú nachádzať bazény, virtuálne golfové stredisko a dve kinosály. Rozloha bytov bude dosahovať 65 až 1765 metrov štvorcových a ich cena sa bude pohybovať od $600 000 až po $50 miliónov.

Projekt výstavby obytného komplexu zastrešuje developerská spoločnosť G&G Business Developments. German Coto, ktorý je jej generálnym riaditeľom, povedal, že spolupráca so spoločnosťou Aston Martin pozdvihne reputáciu aj samotný dizajn budúcej nehnuteľnosti. Vraví: „Uvedomili sme si, že potrebujeme osloviť spoločnosť, ktorá pozdvihne celý projekt na úplne novú úroveň.“

Súvisiace: Štokholm sa stáva rajom bohatých

Spoločnosť Aston Martin bude zodpovedná za interiérový dizajn spoločných priestorov, v ktorých sa budú zdržiavať obyvatelia komplexu. Tie budú údajne zariadené „sivým a čiernym nábytkom z karbónových vlákien“. Okrem toho sa bude podieľať aj na návrhu niektorých exteriérových prvkov.

[OBR] Budova Aston Martin Residences bude v meste Miami situovaná na prominentnej parcele vedľa vody.

Budova Aston Martin Residences bude v meste Miami situovaná na prominentnej parcele vedľa vody.

Výrobca automobilov poskytol developerovi práva na použitie svojho mena v názve obytnej budovy.

Spoločnosť G&G vyzbierala na zálohách od budúcich nájomcov bytov už $150 miliónov. Predpokladá, že v rámci predaja bytových jednotiek zarobí až 1 miliardu dolárov.

Nejedná sa o prvú automobilovú spoločnosť, ktorá sa rozhodla vstúpiť na trh s nehnuteľnosťami v Miami. Neďaleko budovy Aston Martin Residences sa nachádza ďalší 60-poschodový mrakodrap, ktorý nesie meno spoločnosti Porsche Design.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár