Vedúci predstaviteľ ruskej spoločnosti Rosnefť mesačne zarobí minimálne 15-20 miliónov ruských rubľov ($ 295 000 až $ 390 000 dolárov) mesačne. S týmto vyhlásením prišla ruská ropná spoločnosť v jej vyhlásení, kde zverejnila základný plat Igora Šechina potom, čo prezident Vladimír Putin podporuje väčšiu transparentnosť platov.

V dokumente na svojich internetových stránkach, Rosnefť oznámila, že jej top manažéri okrem základného platu dostávajú dodatočné platby a to aj pre prácu v správnej rade a nakladanie s informáciami, ktoré sú klasifikované, ako štátne tajomstvo.

Súvisiace: Štyria jazdci ruskej hospodárskej apokalypsy

Rosnefť, ktorá je jednou z najväčších ropných spoločností sveta podľa produkcie však odmietla prezradiť celkovú odmenu pre Šechina, ktorý je blízkym spojencom Putina a stará sa o túto ropnú spoločnosti od roku 2012 po tom, čo ukončil svoju aktivitu, ako námestník predsedu vlády.

Počas minulého mesiaca Putin vyzval vrcholových manažérov v ruských štátnych spoločnostiach, koré sú kontrolované, aby zverejňovali svoje príjmy. Vodca Ruska už dlho tvrdil, že štát má ponúknuť vhodné balíky, pre prilákanie tých najlepších ľudí na svoje najvyššie pozície.

Spoločnosť Rosnefť taktiež poznamenala, že zmluva pre pána Šechina bola predĺžená na ďalších päť rokov.

Rosnefť, ktorá je pod vplyvom západných sankcií, zd ôvodu úlohy Moskvy v kríze na Ukrajine, v roku 2013 čiastočne pomocou úverov a ďalších finančných nástrojov kúpila svojej podiel v TNK-BP za 55 miliárd dolárov.

Súvisiace: Exxon Mobil začala vŕtanie v ruskej Arktíde aj cez sankcie

Požiadali o finančné prostriedky z dvoch ruských fondov, kde Fond národného majetku bohatstva im pomohol financovať svoje projekty, ako financovanie na celosvetových trhoch už takmer vyschlo.

Na konci minulého roka, Putin podporoval Šechina proti kritike, keďže trhová kapitalizácia firmy prepadla zhruba na 30 miliárd dolárov.

Počas tohto týždňa trhová kapitalizácia spoločnosti Rosnefť podľa agentúry Reuters bola na úrovni 2,72 biliónov ruských rubľov (53 miliárd dolárov).

Zdroj: MoscowTimes

Facebook komentár