Jim_Rogers_po_vitazstve_Trumpa_nakupuje_v_Rusku_aktiva

Investičný guru Jim Rogers po víťazstve Donalda Trumpa vsádza na Rusko.

V skutočnosti je na návšteve Moskvy, aby svoje peniaze mohol v tejto krajine ivestovať.

“Práve dnes som v Rusku,” … “Víťazstvo Trumpa sa pre Rusko zdá byť pozitívom. Rusi sa zdajú mať radi pána Trumpa. V Rusku kupujem väčšie podiely.”

Rogers však okolo jeho nových investícií nešiel do podrobností, ale jeho býčie (pozitívne) naladenie odráža širší názor, že ruské vzťahy so Západom sa zlepšia, ak sa Trump ujme úradu, čo poskytne podporu ich problémovej ekonomike.

Súvisiace: Ktorí kontroverzní svetoví lídri podporujú Donalda Trumpa?

Novozvolený prezident Trump ocenil ruského prezidenta Vladimíra Putina ako silného vodcu a Putin dal jasne najavo, že dáva prednosť republikánskemu kandidátovi, pred jeho protikandidátkou – Hillary Clintonovou.

Ruské hlavné akciové trhy v priebehu dvoch dní po voľbách získali až 7%, avšak od tej doby mierne poklesli. Ruský rubeľ po výsledkoch volieb taktiež voči americkému doláru posilnil.

S Trumpom v Bielom dome, investori Ruska vsádzajú, že škodlivé sankcie uvalené na Rusko, z dôvodu ich úlohy v konflikte na Ukrajine, by mohla byť zmiernené.

Rogers na americkú ekonomiku poznamenal, že sledoval Trumpove slová a očakáva, že bude jeho sľuby okolo míňania peňazí na infraštruktúru a zníženia daní budú zrealizované.

Jim Rogers

Jim Rogers

Rogers uviedol: “Neviem, odkiaľ tie peniaze prídu … ale z jeho vyjadrení je to jasné.”

Niektoré aktíva podľa neho budú klesať. Rogers povedal, že k jeho aktívam nebude navyšovať držanie aktív v zlate a čínskych akcií, pretože si myslí, že výhra Trumpa by mohla byť pre obe aktíva negatívna.

Predpovedá, že ceny zlata by v blízkej budúcnosti mohli klesať, keďže sa obáva, že Trump bude iniciovať obchodnú vojnu s Čínou, čo by mohlo byť veľmi škodlivé. Trump pohrozil, že na čínske dovozy zavedie rozsiahle clá.

Súvisiace: Carl Icahn počas “Trumpovho Prepadu” kúpil akcie za $ 1 mld.

Poznamenal: “Obchodné vojny ešte nikdy neboli vhodné pre nikoho. Nikto obchodné vojny nevyhrá. Budeme všetci trpieť. Ak sa tak stane, spôsobí to veľké ekonomické obmedzenia.”

Rogers svoj veľký majetok nazbieral v investovaní tam, kde sa iní obávali vkročiť. Začal byť slávnym, keď 70. rokoch minulého storočia založil najvýkonnejší fond s Georgeom Sorosom. Taktiež napísal niekoľko kníh o investovaní a stal obľúbencom spomedzi medzinárodných rečníkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár