Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ (CEO) americkej internetovej spoločnosti Twitter, Jack Dorsey venuje zamestnancom akcie podniku v hodnote cez 200 miliónov dolárov. Dorsey v súčasnosti vlastní približne tri percentá akcií Twitteru, takže svojim zamestnancom prenechá takmer tretinu svojho podielu.

Dorsey sa začiatkom tohto mesiaca po siedmich rokoch vrátil do čela spoločnosti Twitter. Krátko potom firma ohlásila prepustenie až 336 zamestnancov, teda zhruba ôsmich percent z celkových 4100 pracovníkov. Teraz sa Dorsey poskytnutím časti svojich akcií snaží motivovať zvyšných zamestnancov.

Dorsey tak celkovo poskytne 6,8 milióna akcií, ktoré firma v budúcom roku v rámci motivačného programu rozdelí medzi zamestnancov. Dorseymu tak zostane 15 miliónov akcií v hodnote okolo 460 miliónov dolárov.

Súvisiace:
Miliardár a saudskoarabský princ Alwaleed zvýšil podiel v spoločnosti Twitter
Twitter má jednu veľkú výhodu oproti Google a Facebook

Prepustení zamestnanci odídu so zaujímavým odstupným

Podstatu ozdravného procesu ďalej tvoria zmeny vo fungovaní spoločnosti. V príhovore pre spolupracovníkovpoznamenal: „Smerujeme dopredu s reštrukturalizáciou našej pracovnej sily, aby sme firmu mohli dostať na silnejšiu cestu k rastu. E-maily ako tento zvyčajne bývajú preplnené firemnou rečou, takže budem k Vám priamy.“

O miesto prišlo celkovo 336 ľudí z rôznych oddelení, čo z celkového počtu 4 100 zamestnancov z celého sveta predstavuje vyše osem percent. Dorsey prisľúbil maximálny rešpekt ku každému zasiahnutému. Okrem štedrého odstupného, ktoré celkovo vyjdú na 10 až 20 miliónov dolárov (od 8,79 do 17,56 mil. eur), pomôžu aj s hľadaním nového zamestnania.

Doteraz počet ľudí vo firme rástol rýchlym tempom. Ešte v roku 2011 mala 350 pracovníkov, v roku 2013 počet stúpol už na 2 712 a o rok na to na 3 638 zamestnancov.

Zdroj: Reuters, Wall Street Journal

Facebook komentár