Twitter-akceptuje-odkupenie-od-Elona-Muska

Správna rada spoločnosti Twitter prijala ponuku od miliardára Elona Muska na kúpu spoločnosti sociálnych médií a prevezme ju ako súkromnú – tak znie dnešné oznámenie spoločnosti.

Obchodovanie akcií bolo po týchto správach zastavené, ale po obnovení obchodovania vzrástli o viac ako 6 %.

Musk vo vyhlásení, ktoré je súčasťou tlačovej správy, v ktorej oznamuje dohodu za 44 miliárd dolárov, uviedol: „Sloboda prejavu je základom fungujúcej demokracie a Twitter je digitálnym námestím, kde sa diskutuje o veciach životne dôležitých pre budúcnosť ľudstva,“ … „Tiež chcem, aby bol Twitter lepší ako kedykoľvek predtým, a to vylepšením produktu o nové funkcie, vytvorením algoritmov ako je open source na zvýšenie dôvery, porazením tzv. spamových robotov a overením všetkých ľudí a účtov. Twitter má obrovský potenciál – teším sa na spoluprácu so spoločnosťou a komunitou používateľov na jeho odomknutí.“

Tu je celé oznámenie od spoločnosti Twitter:

“Firma Twitter, Inc. (NYSE: TWTR) dnes oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o akvizícii a stane sa subjektom v úplnom vlastníctve Elona Muska za 54,20 dolárov za akciu v hotovosti, v rámci transakcie v hodnote približne 44 miliárd dolárov. Po dokončení transakcie sa Twitter stane súkromnou spoločnosťou.

Podľa podmienok zmluvy akcionári spoločnosti Twitter po uzavretí navrhovanej transakcie dostanú 54,20 dolárov v hotovosti za každú akciu kmeňových akcií firmy Twitter, ktorú vlastnia. Kúpna cena predstavuje 38% prémiu oproti záverečnej cene akcií Twitteru z 1. apríla 2022, čo bol posledný obchodný deň predtým, ako pán Musk zverejnil svoj približne 9% podiel v spoločnosti Twitter.

Bret Taylor, nezávislý predseda správnej rady Twitteru, povedal: „Rada skupiny Twitter vykonala premyslený a komplexný proces na posúdenie Elonovho návrhu, so zámerným zameraním na hodnotu, istotu a financovanie. Navrhovaná transakcia prinesie značnú hotovostnú prémiu a veríme, že je to najlepšia cesta vpred pre všetkých akcionárov Twitteru.

Súvisiace: Koľko peňazí by ste mali, keby ste pred 5 rokmi investovali $1 000 do firmy Twitter?

Parag Agrawal, generálny riaditeľ Twitteru, povedal: „Twitter má účel a význam, ktorý ovplyvňuje celý svet. Sme hlboko hrdí na naše tímy a inšpirovaní prácou, ktorá nikdy nebola dôležitejšia.“

Podmienky transakcie a financovanie

Očakáva sa, že transakcia, ktorá bola jednomyseľne schválená predstavenstvom spoločnosti Twitter, bude uzavretá v roku 2022, ak to schvália akcionári Twitteru, získajú príslušné regulačné schválenia a splnia ostatné obvyklé podmienky uzavretia.

Pán Musk zabezpečil 25,5 miliardy dolárov plne viazaných cez dlh a úverové financovanie, ako aj poskytuje približne 21,0 miliardy dolárov vo forme vlastného kapitálu. Na uzavretie transakcie neexistujú žiadne podmienky financovania.

Ďalšie informácie o všetkých podmienkach obsiahnutých v definitívnej zmluve o transakcii nájdete v aktuálnej správe spoločnosti Twitteru v rámci dokumentu 8-K, ktorá bude podaná v súvislosti s transakciou.

Výsledky zárobkov za prvý štvrťrok 2022

Twitter plánuje zverejniť svoje výsledky za prvý štvrťrok fiškálneho roka 2022 pred otvorením trhu v dni 28. apríla 2022. Vzhľadom na prebiehajúcu transakciu oznámenú dnes, Twitter neuskutoční zodpovedajúci konferenčný hovor s analytikmi.

Poradcovia dohody

Goldman Sachs & Co. LLC, JP Morgan a Allen & Co. slúžia ako finanční poradcovia pre firmu Twitter a Wilson Sonsini Goodrich & Rosati, Professional Corporation a Simpson Thacher & Bartlett LLP slúžia ako právni poradcovia. Morgan Stanley pôsobí ako hlavný finančný poradca pána Muska. BofA Securities a Barclays pôsobia aj ako finanční poradcovia. Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP slúžia ako právny poradcovia.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, WSJ

Facebook komentár