Ak_chce_generacia_milenia_setrit_musi_sa_vyhnut_velkemu_pokuseniu_2018

Je takmer samozrejmé, že generácii milénia nemala až také množstvo investičných okolností.

Technologická bublina na začiatku roka 2000 bola prvou jazvou na ich psychike a za menej než desaťročie sa objavila finančná kríza, z dôvodu ktorej videli zlyhanie viacerých veľkých amerických bánk.

Dokonca aj v súčasnosti, keď americké akcie sú pevne zakorenené v deviatom roku býkov (rastu), nakupovanie akcií je náročné, jednoducho preto, že je ich ocenenie na maximách.

Súvisiace: Ako napraviť zlé návyky a ušetriť viac peňazí

Keith Parker, ktorý je hlavným analytikom so zameraním na americký kapitálový trh v spoločnosti UBS poznamenal: “Táto rastúca trieda investorov z generácie milénia sa týmto prehnaným strachom musí vyhnúť a je potreba vložiť peniaze aj do akciového trhu.”

Argumentuje, že akékoľvek silné dlhodobé portfólio by malo mať značnú časť v akciách a dokonca má niekoľko nápadov, ako mladí investori môžu čeliť súčasným trhovým podmienkam.

Parker ďalej vysvetlil svoje myšlienky, ako aj vzostupnú prognózu na rok 2018, novo-ohlásené sadzby prezidenta Donalda Trumpa, vyhliadok na obchodnú vojnu a jeho najväčšie obavy z trhu.

Prečítajte si celý rozhovor tu.

Tu je to, čo Parker poznamenal:

“V lepšom alebo horšom prípade, máme všetci svoje vlastné skúsenosti a predsudky. Mladšia generácia milénia sa stala svedkom finančnej krízy, kolapsu bývania a kolapsu akciového trhu – to všetko nedávno.

“Existuje pokušenie veriť, že sa to môže aj naďalej opakovať a prekonáva to vnútorné kognitívne nesúlady s investovaním, ktoré vám umožňujú dať peniaze do pohybu a z dlhodobého hľadiska to naozaj funguje.“

“Skúste šetriť, keď ste mladý. Výhody ročného zloženia úrokov (ak v súčanosti nepotrebujete peniaze) sú obrovské.

Súvisiace:
Akým spôsobom míňa peniaze mladá generácia
Graf: Obrovský rozdiel ako generácie míňajú svoje peniaze

“Odporúča sa investovať včas a investovať do rastových aktív, akými sú akcie a to aj pri rozširovaní expozície, prípadne pri záujmoch mimo USA, na niečo ako rozvíjajúce sa trhy.” Ocenenie akcií nie je lacné, ale v dlhodobom horizonte dosahuje silný rast spoločností, najmä ak je v krajine vláda, ktorá realizuje politiku zameranú na podporu podnikania.“

“Zostaňte s dlhodobími témami: v dlhodobom horizonte dokonca niektoré odvetvia a priemyselné odvetvia predstavujú obranné obchodné pozície – v oblasti technológií, zdravotnej starostlivosti a priemyselných odvetví.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: UBS , Yahoo

Facebook komentár