Cina_planuje_prvy_predaj_eurovych_dlhopisov_od_roku_2004

Čína plánuje predaj dlhopisov denominovaných v eurách, pri poklese nákladov na prijaté úvery a pôžičky v mene, čo by mohlo znamenať jej prvé vydanie od roku 2004.

Čínske ministerstvo financií plánuje predať dlhopisy v amerických dolároch a eurách. Ministerstvo neodpovedalo okamžite na fax poslaný agentúrou Bloomberg, ktorý požadovala vyjadrenie. Podľa údajov agentúry Bloomberg, Čína naposledy vykonala predaj dlhopisov denominovaných v mene euro až v roku 2004.

Čínsky výnos z dlhopisu denominovaného v eurách prichádza pri extrémne nízkych nákladoch na pôžičky v rámci tejto meny. Podľa indexu známeho ako Bloomberg Barclays Index, priemerný výnos z eurodlhopisov s investičným stupňom je nižší ako 0,5%, čo je blízko rekordne nízkej úrovne 0,23%, ktorá bola dosiahnutá koncom augusta.

Súvisiace: 4 grafy ukazujúce rast Číny ako globálnej ekonomickej superveľmoci

Xia Le, hlavná ekonómka so sídlom v Hongkongu v Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA, poznamenala: „MOF chce tento rok využiť perfektné načasovanie predaja eurových dlhopisov, pretože náklady na prijaté úvery a pôžičky v tejto mene sa stali veľmi priaznivými“, … „Keďže sa očakáva, že Európska centrálna banka zachová uvoľnenú menovú politiku, náklady na financovanie v eure sa v blízkej budúcnosti udržia na rekordne nízkej úrovni.“

Táto krajina sa vracia na dolárový trh dlhopisov, kedy vykonala svoj posledný predaj pred dvoma rokmi, po ďalšom odmlčaní okolo 13 rokov. V októbri minulého roka tiež realizovala predaj dlhopisov denominovaných v americkom dolári.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár