Nespokojný majiteľ vozidla spoločnosti Tesla počas minulého týždňa dostal jeho zbrusu nový model S a okamžite rozbil jeho čelné sklo. S touto správou prišiel denník Wall Street Journal.

Majiteľ, Yu Xin Quan – čínsky podnikateľ v oblasti internetoých služieb údajne zničil predné sklo jeho vozidla, ktorého hodnota je 170 000 amerických dolárov, na protest proti čomu on nazval “arogancia spoločnosti Tesla.”

Pán Yu za posledných niekoľko mesiacov bol vedúcim predstaviteľom skupiny zákazníkov čínskej divízie spoločnosti Tesla, ktorí mali svoje objednávky oneskorené kvôli nedostatočnej výrobe, logistickým a právnym otázkam. Zatiaľ čo väčšina z nich mali byť upokojení tým, že sa v apríli stretli s generálnym riaditeľom (CEO) spoločnosti, Elonom Muskom, avšak pán Yu chcel aj cez to všetko vyjadriť svoju nespokojnosť.

Súvisiace: 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Tento nespokojný majiteľ mal byť jedným z prvých, ktorí si v Číne prevzali Model S, keď svoju objednávku vykonali počas vlaňajšieho októbra. Už na začiatku tohto roka bol s jednaním spoločnosti Tesla  veľmi nespokojný, keďže zistil, že jeho automobil nebol ešte ani vyrobený a to aj keď ostatní v krajine už dostali svoje objednané vozidlá.

Automobilka Tesla mu ponúkla špeciálne podmienky automobilu a k tomu mu sľúbila zrealizovať montáž zariadení vo svojom dome zadarmo. Spoločnosť dokonca na mesiac ponúkla pánovi Yu použitie jedného zo svojich predvádzacich vozidiel, zatiaľ čo on čakal na príchod svojho vlastného Modelu S.

Ale Yu tento návrh odmietol a WSJ uviedol, že predvádzacie vozidlo jednoducho nebude rovnaké ako jeho vlastné. Yu povedal: “Mal som pocit, že by som si vzal ženu, ktorá bola vydatá.”

Aj keď je to nezvyčajný prípad, takéto správanie s úplnou nedôverou a následné účelné zničenie drahých hračiek nie je v Číne tak nezvyčajné. To možno pripísať na množstvu rôznych príčin, z rastúceho dopytu po čínskych spotrebiteľov a dôležitosti zákazníckeho servisu pre čínske elity a procesu riešenia sporov týkajúcich sa tejto krajiny.

Nech je dôvod akýkoľvek, prinášame Vám niekoľko ďalších slávnejších príkladov, kedy čínski majitelia drahých áut ich osobne zničili v rámci protestu kvality služieb:

Súvisiace: Údržba modelu Tesla S (takmer) nie je potrebná

Maserati Quattroporte: máj 2013

V minulom roku, majiteľ značky Maserati v severovýchodnej Číne si najal skupinu mužov, ktorí s kladivami mali rozbiť jeho model Quattroporte za 423 000 amerických dolárov, pred pavilónom na autosalóne v Qingdao. Muž bol už údajne unavený z nepodarenej opravy autorizovanej spoločnosti. Majiteľ obvinil servis z použitia dielov, z druhej ruky.

Súvisiace: Najdôležitejšia automobilka na svete? Tesla Motors

Lamborghini Gallardo: Marec 2011

Dva roky pred Maserati incidentom, nové Lamborghini Gallardo čelilo podobnému osudu, kedy si nespokojný majiteľ najal podobnú skupinu mužov, ktorý kladivom rozbil takmer nefunkčný superšportiak. Podľa GT Spirit, toto Gallardo, ktoré bolo kúpené v maloobchode v Číne v čase, kedy malo cenu v rozmedzí 529 000 až 757 000 dolárov. Kúpil ho z druhej ruky a potom s ním mal neuveriteľné problémy. Najskôr mu prestalo štartovať. Odviezol preto svoje vozidlo do značkového servisu, kde ale technici poškodili nárazník a podvozok. Nikto sa k poškodeniu nehlásil, a aby toho nebolo málo, problém so štartovaním zostal. Majiteľ bol neúspešný v jeho pokusoch o vyriešenie problému, aj keď kontaktoval aj generálneho riaditeľa spoločnosti Lamborghini – Stephana Winkelmanna.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár