Deutsche_Bank_po_Brexite_prestahuje_aktiva_z_Londyna_do_Frankfurtu

Deutsche Bank v pondelok uviedla, že po plánovanom odchode Británie z Európskej únie v priebehu budúceho roka presunie divíziu aktív z Londýna do Frankfurtu v súlad voči britským a európskym regulačným orgánom.

Veriteľ vo vyhlásení poznamenal: “Jedná sa o podmienky, za ktorých banky budú neskôr pôsobiť v EÚ a vo Veľkej Británii, keďže situácia okolo Brexitu zostáva nejasnou v prípade, že neexistuje pevná politická dohoda, ale naším zámerom je v Spojenom kráľovstve pôsobiť ako pobočka v súlade s usmerneniami orgánu pre reguláciu, známom ako Prudential Regulation Authority.”

Banka dodala, že už v roku 2017 oznámila, že uprednostní Frankfurt pred Londýnom a ten sa stane hlavným centrom pre jej klientov investičného bankovníctva.

Podľa zdroja blízkeho k tejto otázke Deutsche Bank uvažuje o presune veľkých objemov aktív z Londýna do Frankfurtu a premene britskej divízie na menšiu a menej komplexnú dcérsku spoločnosť.

Zdroj známy v tejto záležitosti uviedol, že Európska centrálna banka ako hlavný európsky finančný dozor vyvíja tlak na banky, aby presunuli činnosti investičného bankovníctva z Londýna na kontinent.

Ďalej dodal: “ECB preto chce zabrániť investičným bankám, aby na kontinente vytvárali prázdne divízie a štruktúry, zatiaľ čo svoje služby by stále dodávali z Londýna.”

Súvisiace: JPMorgan v online investovaní navyšuje cenovú vojnu na Wall Street

Regulačné orgány požadujú, aby na kontinente boli vytvorené kapitálové štruktúry, riadenie rizík ako aj riadiace štruktúry na podporu činností investičného bankovníctva.

Podľa správy denníka Financial Times, Deutsche Bank časom môže z Londýna do Frankfurtu presunúť aktíva o objeme okolo troch štvrtín z odhadovaných 600 miliárd eur (700 miliárd dolárov).

Jednou zo zvažovaných možností je v Londýne aj zníženie bilancie, čím by zmenšili jej americkú holdingová spoločnosť, ktorá má aktíva vo výške zhruba 145 miliárd dolárov aktív.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, CNBC

Facebook komentár