Deutsche_Bank_tvrdi_ze_roboti_uz_nahradzaju_jej_zamestnancov

Podľa Financial News, Deutsche Bank používa robotov na nahradenie niektorých z 18 000 zamestnancov, ktoré plánuje zrušiť.

Mark Matthews, vedúci divízie firemnej a investičnej banky spoločnosti Deutsche Bank, pre Financial News poznamenal, že algoritmy strojového učenia „masívne zvyšujú produktivitu“ a „prerozdeľujú kapacitu“.

Londýnska spravodajská organizácia uviedla, že Deutsche sa v nasledujúcich troch rokoch usiluje o „automatizáciu veľkých častí svojej administratívnej podpory“, prostredníctvom novej stratégie s názvom „Operations 4.0“, ktorá je súčasťou jej úspornej iniciatívy v hodnote 6,6 miliárd dolárov.

Deutsche Bank má za sebou náročný rok. V júli oznámila, že v priebehu nasledujúcich troch rokov zníži 18 000 pracovných miest, ako aj zruší svoje jednotky predaja a obchodovania s akciami. Vo svojej októbrovej správe o výnosoch banka zaznamenala 315 miliónov eur v „poplatkoch na rušenie miest a transformáciu“, zatiaľ čo čisté príjmy poklesli o 15%.

Matthews poznamenal, že nástroje strojového učenia pomohli ušetriť „680 000 hodín manuálnej práce“ a že „doteraz používala roboty na spracovanie 5 miliónov transakcií v korporátnom bankovníctve a na spracovanie 3,4 milióna šekov v rámci svojej investičnej banky“.

Podľa toho, čo zasvätenci označili za prekvapivý krok, banka tento rok v lete uviedla, že si ponechá väčšinu svojho oddelenia analýzy akcií, aj napriek odstráneniu väčšiny svojich divízií predaja a obchodovania s akciami.

Hovorca nemeckej banky správu Financial News potvrdil a dodal, že za posledný rok znížili 4 700 pracovných miest, z čoho zhruba 1 000 už v rámci oznámenia.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár