Deutsche_Bank_po_restrukturalizacii_ziskala_prvy_lepsi_investicny_rating_top

UBS sa stala prvou maklérskou spoločnosťou, ktorý po začatí historického reštrukturalizačného programu zlepšila investičné hodnotenie akcií Deutsche Bank.

Analytici spoločnosti UBS, v piatok zverejnenej správe informovali o tom, že jeho analytici vylepšili odhad pre akcie nemeckého veriteľa z „predať“ na „neutrálny“ a zvýšili svoj 12-mesačný cenový cieľ z 5,70 eur až 6,60 eur, na základe toho, že nová stratégia bude prinášať vyváženejší pomer rizika a výnosu.

Analytici banky UBS – Daniele Brupbacher, Mate Nemes a Nichole Maroun navrhli, že pokračovanie Deutsche Bank v „agresívnejšom znižovaní nákladov a regulačnej podpore, by mohlo viesť k nižším kapitálovým požiadavkám“.

Deutsche Bank v roku 2022 zníži počet pracovných miest o 18 000 a ukončí svoju činnosť v oblasti predajov a obchodovania s celosvetovými akciami. Plánuje znížiť náklady o 25% a zároveň zvýšiť základné výnosy o 10%, počas štyroch rokov bez zvýšenia kapitálu, čo niektorí analytici Wall Street označili za príliš „radikálne“ a „ambiciózne“, ale UBS nesúhlasí.

V poznámke pre investorov uviedli: “Plán ukazuje ochotu a odhodlanie zmeniť profil banky DB, voči regulátorom a ich stratégia bude toto nastavenie len podporovať.”

“Jedná sa o pokus ohľadom snahy dostať z nevhodného kruhu pomeru, dlhu voči vlastného kapitálu.”

Analytici zistili, že riziko požadovaného zvýšenia kapitálu by v tomto prípade mohlo byť obmedzené a dospeli sa k záveru, že kľúčové príjmy budú namiesto toho najdôležitejším faktorom v prípade investícií vrámci Deutsche Bank.

Reštrukturalizačné stratégie, ktoré banka oznámila, poukazujú podľa analytikov na „ochotu zmeniť svoj model“ a zároveň uznali, že „jej operácie bolo potreba zlepšiť, keďže strategické možnosti boli naozaj obmedzené“.

Súvisiace:
Päť grafov ukazuje veľké problémy nemeckých bánk
V Deutsche Bank začali prepúšťať. Ide o 18 000 pracovných miest

Dodali, že malý priestor pre chyby znamená, že stále existuje široká škála dôsledkov a slabé výsledky príjmov by mohli Deutsche Bank dotlačiť do drastickejších opatrení v súvislosti s nákladmi, možnou fúziou a akvizičnou činnosťou, predajom alebo navýšením kapitálu.

V oznámení sa uvádza, že cieľ spoločnosti Deutsche dosiahnuť 8% návratnosť priemerného hmotného vlastného kapitálu akcionárov (ROTE) do roku 2022 je nedosiahnuteľný, namiesto toho, však počítajú pre rok 2022 s ROTE na hodnote 4,3%, čo je základom ich cenového cieľa.

Zamestnanci Deutsche Bank v pondelok videli veľkí počet svojich kolegov, ako odchádzajú z kancelárií po celom svete, pretože banka čelila nevhodným výsledkov v oblasti obchodovania, čím chcú razantne,a lebo až úplne obmedziť divíziu obchodovania s akciami.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár