JPMorgan_v_online_investovani_navysuje_cenovu_vojnu_na_Wall_Street

V priebehu včerajšieho dňa, investičná banka JPMorgan prispela k navýšeniu ďalšej kapitoly cenovej vojny, ktorá má na Wall Street už dlhé trvanie.

V rozhovore pre CNBC banka JPMorgan predstavila novú aplikáciu na obchodovanie s akciami, ktorá má v niektorých prípadoch ponúknuť obchodovanie s akciami s nulovou províziou. Investičná skupina Vanguard v utorok taktiež uviedla, že ponúkne bezplatnú obchodnú platformu pre fondy obchodované na burze a spoločnosť Fidelity v auguste oznámila, že ponúkne bezplatný indexový fond.

Experti na trhu v súčasnosti očakávajú, že tieto správy môžu výrazne znížiť náklady na obchodovanie a urýchliť trend, ktorý nastal pred desiatimi rokmi, kedy na trh prišli diskontné maklérske spoločnosti.

Devin Ryan, ktorý je analytikom spoločnosti JMP Securities, v rozhovore poznamenal: “Je ďalším dôkazom, že sa blížime k bezplatnému obchodovaniu.”

Ryan ďalej uviedol, že táto správa prinúti ďalšie maklérske spoločnosti aby konali čo najskôr, keď si chcú zachovať svoj podiel na trhu.

Súvisiace: Základy investovania do akcií

Dodal: “Otázkou je, ako priemysel zareaguje,” … “Budeme vidieť, že investujú do tvorby cien. Budú konať o niečo skôr, než by chceli.”

JPMorgan nasleduje podobný podnikateľský model ako Amazon Prime. Bezplatná dvojdňová plavba zákazníkom môže pre spoločnosť Amazon predstavovať stratu, firma však vsádza, že práve táto výhoda povzbudí zákazníkov k tomu, aby na jej stránkach kupovali viac. V rovnakom duchu spoločnosť JPMorgan ponúka používateľom Chase bezplatné služby obchodovania s nádejou, že ich budú motivovať k tomu, aby realizovali ďalšie obchody s bankou kde má táto firma vyššie marže.

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan – Jamie Dimon to vo februári naznačil, keď citoval generálneho riaditeľa spoločnosti Amazon – Jeffa Bezosa. Povedal:

“Preto, keď investujeme online, premýšľame nad tým,” ako poskytnúť produkty, ktoré sú realizované naozaj jednoduchým spôsobom … aby zákazník následne povedal “ja to Milujem.” … ” Pamätajte, ak ste skvelý klient, môžeme to dokonca pre Vás urobiť zadarmo. ”

Akcie online maklérov, ako napríklad spoločnosti Charles Schwab a E-Trade v ten deň klesli, čo poukazuje na riziko, že plán banky JPMorganu prispeje už k tak aktuálnej cenovej vojne brokerov.

Tieto firmy už znižujú svoje marže na odstrašenie nových podnikov, ako je napríklad Robinhood, ktorá propagovala obchodovanie s nulovými poplatkami pre svojich 4 milióny používateľov.

Špecialista Ethan Brodie z investičnej spoločnosti Bernstain, v poznámke ku klientom poznamenal: “Bezplatnosť nahradila lacnosť.”

Predstaviteľ spoločnosti TD Ameritrade poznamenal, že jeho firma mala “veľmi vhodnú pozíciu, aby mohla konkurovať a vyhrať v lacnom prostredí” a dodal, že “toto konkurenčné prostredie sa pravdepodobne bude teraz aj naďalej meniť.

Hovorca spoločnosti Schwab sa osobitne neodvolával na obmedzovanie cien a vo vyhlásení poznamenal, že firma bude “naďalej agresívne viesť cestu k zlepšeniu spôsobu, akým ľudia investujú a spravujú svoje bohatstvo”.

Súvisiace: Ako používať 5 z najlepších platforiem pre obchodovanie na burze

TD Ameritrade si za obchod účtuje 6,95 dolárov, zatiaľ čo firma Schwab 4,95 dolárov.

Ryan ďalej uviedol, že na stole je skôr otázka Kedy a nie, Či sa vôbec rozhodnú predstaviť bezplatné obchodovanie. V konečnom dôsledku sa to prejaví vo svete, v ktorom maklérske spoločnosti a začínajúce podniky budú musieť prispôsobiť svoje obchodné modely tak, aby ponúkali klientom aj iné služby, ktoré umožňujú úzky kontakt, z ktorých môžu následne profitovať. Ryan konkrétne poznamenal, že by sa mohli venovať finančnému poradenstvu.

Dodal: “Svet sa vyvíja a finančné firmy budú musieť ponúknuť komplexnejšie služby.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, CNBC

Facebook komentár