Jeden_z_najvacsich_investorov_v_Deutsche_Bank_predava_svoj_podiel

Jeden z najvýznamnejších investorov Deutsche Bank vykoná odpredaj svojho podielu v čase, ktorý je pre tohto najväčšieho veriteľa v Nemecku naozaj nepríjemným obdobím.

Čínsky konglomerát HNA Group sa plánuje zbaviť celého svojho podielu. S touto informáciou prišiel zdroj so znalosťou situácie. Zdroj uviedol, že zbavenie tohto podielu môže trvať až 18 mesiacov.

Držiteľ takmer 8% hlasovacích práv v Deutsche Bank – HNA sa v posledných mesiacoch snažil vykonať odpredaj mnohých zo svojich zahraničných investícií.

Denník The Wall Street Journal, ktorý ako prvý prišiel s informáciami okolo plánovaného odpredaja investície v Deutsche Bank, poznamenal, že skupina HNA je pod tlakom zo strany čínskej vlády k návratu k jej hlavnej činnosti v oblasti leteckej prepravy.

Zástupcovia HNA a Deutsche Bank túto správu odmietli komentovať.

Tieto informácie z východu prichádzajú v čase, kedy sa Deutsche Bank snaží presvedčiť investorov, že generálny riaditeľ Christian Sewing môže banke pomôcť v obrate, po troch rokoch strát keď jej pomôže vrátiť sa k svojim základom, ako veriteľ nemeckých a európskych spoločností ako aj domácností.

Akcie banky v piatok klesli o 1,7%. Konkurent Commerzbank uzavrel v strate 1,4%, zatiaľ čo nemecký akciový index DAX zmenil svoju hodnotu len minimálne.

Cena akcií spoločnosti Deutsche Bank klesla približne o 40%, odkedy HNA prvýkrát oznámila, že získala podiel vo februári roku 2017. Predtým vlastnila až 10% podiel v Deutsche, ale tento rok časť svojho podielu odpredala.

HNA pred viac ako dvadsiatimi rokmi začala podnikať ako čínska regionálna letecká spoločnosť. V posledných rokoch však pokračovala v dôležitom nákupnom ošiale, v rámci ktorého vykonala nákup rozsiahlych podielov vo veľkých amerických a európskych spoločnostiach.

Súvisiace: Citigroup a Deutsche Bank opäť čelia obvineniam z “kartelu”

Po týchto nákupoch skončila s obrovskými dlhmi a odvtedy stratégiu zmenila, čo malo za následok odpredaj aktív na zmiernenie finančných tlakov, keďže úrady v Číne sa stiahli z agresívnych zahraničných obchodov zo strany čínskych spoločností.

HNA nedávno odpredala veľké investície v spoločnosti Hilton Worldwide Holdings a dvoch jej vyčlenených podnikoch.

V priebehu minulého mesiaca HNA oznámila predaj svojho väčšinového podielu v spoločnosti Radisson Hospitality, čínskej štátnej hotelovej skupine Jin Jiang International Holdings.

Medzi ďalších hlavných akcionárov v spoločnosti Deutsche Bank patria mená ako BlackRock, Vanguard a Goldman Sachs, ako aj nórsky štátny investičný fond a investori z Kataru.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár