Manazeri_Deutsche_Bank_sa_po_tretej_rocnej_strate_vzdavaju_bonusov

“Top manažéri v Deutsche Bank sa vzdajú svojich ročných bonusov.” S týmto vyjadrením prišiel generálny riaditeľ John Cryan, keď sa dostal pod paľbu kritiky z dôvodu odmeny veľkých stimulov, čo bolo v čase kedy najväčšia banka v Nemecku počas minulého roka vykázala ďalšiu stratu.

Cryan bol citovaný týždenníkom Zeit, ktorý uviedol, že 12-členná výkonná rada za rok 2017 nedostane bonusy, ale variabilná kompenzácia ostatných zamestnancov bude vyplatená podľa plánu.

Na technologickej konferencii Southwest v Spojených štátoch amerických Cryan povedal, že bonusový fond bude “výrazne vyšší” ako 546 miliónov eur (485,1 milióna libier) ktorý bol zaplatený za rok 2016, ale menej ako 2,4 miliardy eur, ktoré boli udelené pred rokom.

Deutsche Bank sa v januári dostala do ohniska kvôli vyjadreniam, že plánuje vyplácať bonusy o objeme viac ako 1 miliardy eur a to aj napriek tomu, že v dôsledku jednorazového vplyvu americkej daňovej reformy došlo k tretej po sebe idúcej ročnej strate.

Súvisiace:
Deutsche Bank realizovala veľkú stávku na budúcnosť financií
Finančný podvod sa stane každých 15 sekúnd!

Keďže sa Deutsche Bank stále snaží vrátiť do čiernych čísel (zisku) pod vedením 57-ročného Brita, veľkorysé odmeny pre mnohých v Nemecku vyvolali pohľady, že rastúce bohatstvo sa stále viac sústreďuje do rúk super-bohatých.

Zároveň Deutsche Bank znižuje počet zamestnancov, pričom opätovne potvrdila plány na zníženie počtu pracovných miest o 9 tisíc pracovných miest z úrovne roka 2015, čím prácu opustí okolo 1 z 10 zamestnancov po celom svete, pričom sa očakáva, že v Nemecku prepustí 4000 ľudí.

Hovorkyňa Deutsche Bank potvrdila, že správa Zeit bola presná. Banka príde s podrobnými informáciami o kompenzáciách výkonných predstaviteľov, keď zverejní svoju výročnú správu už v piatok.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Zeit, Yahoo

Facebook komentár