Developer-Evergrande-obnovuje-prace-na-viac-ako-10-realitnych-projektoch

Skupina China Evergrande Group v nedeľu oznámila, že obnovila práce na viac ako 10 projektoch v 6 mestách vrátane Šen-čenu – vyhlásenie, ktoré prichádza po tom, čo sa zdalo, že v priebehu minulého týždňa sa jej na poslednú chvíľu podarilo odvrátiť platobnú neschopnosť z dlhopisov.

Evergrande, ktorá sa nachádza v rozsiahlej kríze s viac ako 300 miliardami dolárov vo forme záväzkov, nezverejnila, na koľkých zo svojich 1 300 realitných projektov v Číne musela pristúpiť k pozastaveniu prác.

Spoločnosť 31. augusta uviedla, že niektoré projekty boli pozastavené z dôvodu omeškania platieb dodávateľom a rokuje o obnovení výstavby.

V nedeľu vo svojom príspevku na svojom účte Wechat uviedla, že niektoré z jej projektov, na ktorých obnovila práce, vstúpili do fázy dekorácií interiéru, zatiaľ čo iné budovy nedávno prešli fázou v rámci dokončenia výstavby.

Spoločnosť Evergrande dodala, že jej snaha zaručiť výstavbu, povedie k posilneniu dôvery trhu a priložila niekoľko fotografií stavebných prác s robotníkmi na rôznych projektoch, na ktorých je vyznačený čas a dátum.

Druhý najväčší čínsky developer v oblasti nehnuteľností v priebehu minulého mesiaca taktiež sľúbil potenciálnym kupujúcim, že dokončí stavbu svojich domovov, a uviedol, že práce na jednom z najväčších svetových futbalových štadiónov v meste Kantone na juhu krajiny, prebiehajú podľa plánu.

Minulotýždňový krok – zaplatiť 83,5 milióna dolárov z úrokoch za dlhopisy emitovaných v amerických dolároch kúpil skupine Evergrande ďalší týždeň, v rámci zápasu s dlhovou krízou, pred ktorou druhá najväčšia ekonomika sveta stojí.

Súvisiace:
V Číne už 4 realitní developeri s finančnými problémami
Čínsky developer Evergrande na pokraji bankrotu. Prečo je to dôležité?

Spoločnosť Evergrande v piatok tiež zdôraznila dôraz na svoje hlavné činnosti a oznámila, že v budúcnosti bude uprednostňovať svoje podnikanie s elektrickými vozidlami pred realitami.

Problémy skupiny Evergrande ovplyvnili čínsky sektor nehnuteľností v hodnote 5 biliónov dolárov, ktorý podľa niektorých metrík predstavuje štvrtinu ekonomiky, a to vďaka sérii oznámení o zlyhaní, znížení ratingov a prepadu v rámci korporátnych dlhopisov.

Jej dlhovú krízu vo veľkej miere sledujú aj globálne finančné trhy, ktoré sa obávajú širšej nákazy.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár