DHL_objednava_10_elektrickych_kamionov_od_firmy_Tesla_2017

Deutsche Post AG, DHL a Fortigo Freight Services, ktorá je jednou z najväčších kanadských spoločností na riadenie flotily uviedli, že vykonali predbežnú objednávku elektrického kamiónu firmy Tesla, ktorý bol odhalený začiatkom tohto mesiaca. Budú realizovať testy na obmedzených trasách.

Vysoko profilovaní zákazníci v oblasti logistiky a dopravy, ako napríklad operátor flotily – JB Hunt a maloobchodný predajca Walmart, taktiež uviedli, že chcú preskúmať využitie ťahača s označením Tesla Semi, ktorý bol zverejnený 16. novembra.

Semi, ktorého dátum uvedenia do prevádzky je naplánovaný na roku 2019, je ďalším krokom spoločnosti Tesla pri napĺňaní stratégie ohľadom presunu ekonomiky z fosílnych palív, prostredníctvom elektrických vozidiel, solárnych striech a skladovania energie.

Spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že dodávateľský reťazec spoločnosti DHL, ktorý zabezpečuje prepravu, skladovanie a distribučné služby pre amerických výrobcov a maloobchodníkov, tak objednal 10 nákladných vozidiel na testovanie v zákazníckych zariadeniach, ktoré sa nachádzajú vo veľkých amerických mestách.

Spoločnosť poznamenala: “Nákladné vozidlá sa budú používať na kyvadlovú prepravu a pre dodania zákazníkov v rovnaký deň a pri dlhších trasách budú testované na palivovú úspornosť z hlavných trhov do iných prevádzok spoločnosti DHL, ktoré sa nachádzajú po celej krajine.”

Súvisiace: Tesla sa začína viac podobať na spoločnosti Google a Facebook

Generálny riaditeľ – Elias Demangos v e-mailovom vyhlásení poznamenal, že spoločnosť Fortigo, so sídlom v Etobicoke (v Ontáriu) si objednala jeden nákladný automobil.

Demangos uviedol: “Budeme ho prevádzkovať v pilotnom programe, aby sme zabezpečili, že splní naše obchodné ciele.”

Podľa hovorcu (spoločnosti Tesla), menom Dave Arnold, automobilka Tesla informácie o objednávkach neposkytuje, ktoré dostala pre nákladný automobil.

Obmedzené počiatočné objednávky odrážajú neistotu okolo trhu s elektrickými úžitkovými vozidlami. Vozidlo Tesla Semi s dojazdom 500 míľ (800 km) sa poplatkami pohybuje približne v polovičnom rozsahu medzi nákladnými vozidlami dieselovej triedy 8. Ťažké batérie však znižujú užitočné zaťaženie a zvyšujú náklady, ale potenciálnym prepravcom pomáhajú zabraňovať pri zneužitiach a sú zároveň tak dôležité aj pre spoločnosti ktoré sú zamerané na prevádzkové náklady s ohľadom na míle (kilometre).

Tesla a výrobcovia nákladných automobilov, ako napríklad Daimler AG, Navistar International a jej partner Volkswagen taktiež začínajú vykonávať investície do elektrických modelov, ale naplno to bude vidno až pri presune do nasledujúceho desaťročia.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár