Digitalna_mena_startupu_Ripple_za_rok_vzrastla_o_3_977_percent

V druhom štvrťroku roku 2017 virtuálna mena spoločnosti založenej v San Franciscu – Ripple zaznamenala rozsiahly rozvoj popularity, keď transakcie dosiahli úroveň 11,06 miliardy dolárov, ako 25 nových burzových firiem začali obchodovanie jej tokenov pod označením XRP.

XRP dokončila štvrťročnú cenu na úrovni 0,263 dolára, čo oproti predchádzajúcemu štvrťroku predstavuje nárast o 1 159% a medziročný zisk na úrovni 3 977%. V súčasnosti je uvedená na 30 burzách.

Táto 5-ročná mena sa môže pochváliť treťou najväčšou trhovou kapitalizáciou v digitálnom priestore – za menami Bitcoin a Eter.

Súvisiace: Grafika: Veľkosť svetových trhov, kryptomien a Bitcoinu

Miguel Vias, ktorý je riaditeľom spoločnosti Ripple pre oblasť XRP poznamenal: “XRP na rozdiel od mien Ethereum a Bitcoin je vo veľkej miere vlastnená spoločnosťou Ripple. Spoločnosť v máji vydala plány na štruktúrované predaje svojej meny a toto oznámenie bolo prínosom pre zvýšenie záujmu v druhom štvrťroku.”

Ďalej poznamenal: “Pokiaľ ide o XRP, sme vo veľmi veľkej miere zameraní na medzinárodné platby a myslím si, že sme pravdepodobne jediným digitálnym aktívom, ktorý má jasný príklad použitia vzhľadom na to, čo sa snažíme poskytnúť pri presune aktív.”

Pokiaľ ide o budúcnosť, Vias naznačil, že nové oznámenia môžu prísť čoskoro.

Vias ďalej poznamenal: “Pokiaľ ide o rast a dosah, budeme aj naďalej spolupracovať s burzovými operátormi v oblasti digitálnych aktív pre obchodovanie a hlavne … je to naozaj všetko o platbách a v tomto štvrťroku uvidíte veľmi zaujímavý vývoj v súvislosti s našim partnerstvom v oblasti platieb, najmä pokiaľ ide o XRP.”

Súvisiace: Trh Bitcoinu a iných kryptomien

Napriek volatilite na trhu a špekuláciami niektorých analytikov, ktorí vyjadrili znepokojenie nad možným rozdelením virtuálnej meny bitcoin, Vias povedal, že je ohľadne budúcnosti pre Ripple aj jeho konkurentov optimistickým.

Vias nakoniec dodal: “To, čo sme v oblasti digitálnych aktív zažili, v širokej miere pochádza zo skutočne zavedených inštitúcií. Keď s nami spolupracujú tímy z Centrálnej Banky Anglicka, čo poukázalo na jasný dôkaz o funkčnosti nášho konceptu, ako ak Centrálnej Banky Japonska je pravdepodobné očakávať, že v určitom čase sa budeme môcť považovať za zákonné platidlo a ak vidím tento vývoj, nemôžem si pomôcť, ale cítim, že sme na správnej ceste a dokonca že tento záujem bude len narastať.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár