Elon_Musk_Tesla_kamion_predstavi_uz_v_septembri_2017

Automobilka Tesla konečne prišla s dátumu okolo predstavenia svojho kamiónu na elektrický pohon.

Generálny riaditeľ spoločnosti (CEO) Tesla – Elon Musk počas včerajšieho dňa na sociálnej sieti Twitter zverejnil, že bude odhaleným v septembri. “Tím odviedol skvelú prácu. Je treba vykonať ďalšiu úroveň.”

V nasledujúcich tweetoch poznamenal, že spoločnosť Tesla do 18 až 24 mesiacov odhalí elektrický pickup a roadster ďalšej generácie (2. miestny kabriolet). Musk taktiež poznamenal, že finálna odhalenie jej Modelu 3 (najdostupnejší automobil) sa udeje v júli.

Súvisiace: Tesla sa stala najcennejšou automobilkou USA

Počas minuloročného augusta, elektrická automobilka uviedla, že v najbližších šiestich až deviatich mesiacov očakáva predstavenie kamiónu a autobusu a následne ich výrobu začne v čase kratšom ako päť rokov.

Tesla Semi, určený pre nákladnú dopravu, bol najprv spomínaný v Muskovom “hlavnom pláne”, ktorý bol vydaný počas minulého roka. Musk v pláne napísal: “Veríme, že Tesla Semi prinesie podstatné zníženie nákladov na nákladnú dopravu, a zároveň zvýši bezpečnosť a práca s ním bude naozaj zábavou.”

Je to jasné, či polo bude samo jazde. Hovorca spoločnosti Tesla sa k statusom Elona Muska odmietol vyjadriť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, FoxBusiness

Facebook komentár