CEO spoločnosti Tesla CEO sa nikam neponáhla, aj keď jeho tzv. “gigatováreň” čelí meškaniu.

S týmto vyjadrením prišiel Elon Musk na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti v Mountain View, v štáte Kalifornia.

Akcie automobilky Tesla nedávno zažili divokú jazdu. Od začiatku tohto roka dosiahla rekordné úrovne a neskôr sa znížili o 20% a akcionári veľmi očakávali nové informácie o prípadných plánoch jej generálneho riaditeľa.

Musk povedal, že je odhodlaný zostať v tejto elektrickej automobilke, kým sa nerozbehne výroba vozidla svojej tretej generácie – veľmi očakávaný cenovo dostúný automobil spoločnosti Tesla, ktorý by sa bude predávať za zhruba 35 000 amerických dolárov a prejde na jedno nabitie zhruba 200 kilometrov.

Súvisiace: Elon Musk: Tesla Model X bude oveľa populárnejší ako Model S

To je cieľ, ktorý by podľa Muska mohla dosiahnuť “niekedy v 4. – alebo 5-ročnej lehote.”

“Nikto nieje generálnym riaditeľom spoločnosti navždy. Nakoniec Vás odnesú. V mojom prípade, to je docela ťažké byť generálny riaditeľ oboch spoločností” – Musk to uviedol s odkazom na jeho druhú prácu generálného riaditeľ spoločnosti SpaceX, ktorá je výrobcom rakiet.

Pokiaľ ide o  tzv “gigatováreň” spoločnosti za 5 milárd dolárov, ktorá umožní firme Tesla umožní rozbehnúť výrobu “cenovo dostupného vozidla,” Musk poznamenal, že konečný výber lokality nebude vykonaný do konca roka. Hovorca spoločnosti uviedol, že informácie nebudú zverejnené skôr.

V odpovedi na otázku o zdanlivo ponechanej ochrannej známky pre model E od firmy Tesla (ktorý pôvodne mal byť názvom tretej generácie vozidla) Musk nazval túto otázku za trochu nemorálnu.

Musk na ňu odpovedal: “Priateľ sa ma na party spýtal, ako chceš pomenovať tretia generácia vozidla? No máme S a X,” .. “a takisto sme ho mohli nazvať E.”

Nakoniec Musk povedal, že automobilka Ford mu uviedla, že Teslu zažaluje pre použitie ochrannej známky pre Model E. Musk pokračoval: “Tak sme si povedali, že OK, poriadku, nebudeme používať označenie model E.”

Súvisiace: Elon Musk: Tesla bude vyrábať elektronické auto za 40 tisíc už v roku 2016

Hovorca spoločnosti Ford pre Nás poznamenal: “Automobilky Ford a Tesla uzavreli v roku 2010 zmluvu, v ktorej okrem iného, Tesla súhlasila, že si zaregistrovať, alebo bude používať označenie Model E. Keď sa Tesla neskôr nesnažil zaregistrovať ochrannú známku na Model E, Ford trval na tom, že Tesla nedodržiavať predchádzajúcu dohode strán. A táto záležitosť bola vyriešená zmierlivou cestou. “

Utorkové stretnutie skončil nečakane dojemným spôsobom. 11-ročný akcionár, pre ktorého je automobilka Tesla jeho prvou spoločnosťou sa ho Musk opýtal, či by mal záuje navšítviť ich továreň. Musk, ktorý má sám päť synov sa tomu veľmi potešil.

Zdroj: EconomicTimes

Facebook komentár