Existuje_40_percentna_sanca_ze_spolocnost_Apple_ziska_siet_Netflix_2018

Existuje 40% pravdepodobnosť, že spoločnosť Apple získa spoločnosť Netflix, aspoň tak vyplynulo z odhadov amerických analytikov banky Citi – Jim Suva a Asiya Merchant, keďže zníženie dane z príjmov od amerického prezidenta Trumpa naozaj prešlo.

Zníženie daní z príjmov právnických osôb spolu s jednorazovým príspevkom pre spoločnosti, ktoré majú repatriovať (presunúť) svoju hotovosť uloženú v zámorí bez veľkého daňového zásahu, bude dôvodom na presun oveľa väčšej hotovosti spoločnosti Apple, ktoré môže investovať na nákup nových spoločností. Spoločnosť Apple má aktuálne v hotovosti okolo 252 miliárd dolárov, z ktorých je veľká časť v zahraničí, ktorá predtým do USA neccheli presúvať.

Suva a Merchant zoradili potenciálne ciele spoločnosti Apple pre fúzie a kvizície (M&A) do poznámky klientom, ktorá bola poslaná v decembri. Poukazujú na pravdepodobné ciele spoločnosti Apple, medzi ktoré patrí aj Netflix:

Existuje_40_percentna_sanca_ze_spolocnost_Apple_ziska_siet_Netflix_2018_graf

Táto poznámka bola teda zverejnená skôr, ako spoločnosť Disney získala štúdiové a televízne aktíva spoločnosti Fox. Pred touto udalosťou, analytici spoločnosti Citi dávali 20-30% šancu na spojenie firiem Apple-Disney.

Spoločnosť Apple sa už roky snažila ponúknuť presvedčivú televíznu alebo filmovú ponuku. iTunes predstavoval obrovský hit pre spoločnosť, ale diváci sa stále viac zameriavali na služby ako Netflix, Amazon alebo Hulu, kde svoje obľúbené programy sledovali.

Apple sa nedávno ponoril do tvorby obsahu: Jennifer Aniston a Reese Witherspoon budú súčasťou prvých scenárov série videí od spoločnosti Apple. Ale vytváranie filmových hitov je veľmi odlišné od zručnosti okolo vytvorenia telefónov značky iPhone, na ktorých si to pozerajú, takže existuje logika myslenia, že Apple by v budúcnosti mohla chcieť vlastniť Netflix.

Suva a Merchant klientom napísali: “Firma má príliš veľa peňazí – takmer 250 miliárd dolárov – ročne sa tento objem navyšuje o 50 miliárd dolárov, čo je celkom pozitívny problém,” … “Historicky sa Apple vyhýbal repatriácii finančných prostriedkov do USA, aby sa vyhol vysokým zdaneniam. Takto môže daňová reforma umožniť spoločnosti Apple, aby túto hotovosť použila. Vďaka tomu, že viac ako 90% jej peňazí bolo v zahraničí, jednorazová daň na repatriáciu vo výške 10% poskytne firme Apple až 220 miliárd dolárov na fúzie a akvizície alebo spätné odkupy akcií.”

Apple by dokonca na nákup spoločnosti Netflix potreboval iba tretinu tejto hotovosti.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Citi Research, FoxNews

Facebook komentár