Facebook_testuje_nove_tlacidlo_2018

Facebook testuje nové tlačidlo “downvote”, ktoré užívateľom umožňuje označiť a skryť komentáre, ktoré považujú za nevhodné.

Táto funkcia gigantu z oblasti sociálnych médií bola vo štvrtok potvrdená rôznymi médiami.

Hovorca spoločnosti Facebooku uviedol: “Nepoužívame testovanie tzv. nenávistného tlačidla (dislike), skôr skúmame funkciu, ktorá nám umožňuje poskytovať spätnú väzbu na pripomienky k verejným príspevkom na stránke, avšak iba u malej skupiny ľudí USA.”

Táto funkcia bola zobrazená v statuse na sociálnej sieti Twitter, od reportérky z The Daily Beast.

Po stlačení tlačidla downvote má používateľ možnosť nahlásiť komentár ako “urážlivý”, “zavádzajúci” alebo “mimo témy”. Komentár od používateľa je následne skrytým.

Hovorca spoločnosti Facebook pre TechCrunch poznamenal, že dôvodom tejto funkcie je umožniť ľuďom signalizovať, že komentár je nevhodný, nezdvorilý alebo zavádzajúci.

Tlačidlo downvote sa v súčasnosti zobrazuje iba na verejných príspevkoch u stránok, nie na účtoch jednotlivcov (podľa TechCrunch).

Facebook trval na tom, že sa nejedná o tlačidlo “dislike/nepáči sa”. V roku 2015 generálny riaditeľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg povedal, že spoločnosť experimentuje aj s druhom tohto tlačidla, ktoré nakoniec vytvorí základ pre funkciu, ktorá umožňuje ľuďom reagovať na rôzne emócie, ktoré sa momentálne na webe nachádzajú.

Súvisiace:
Ľudia trávia na Facebooku menej času
Facebook zobrazuje viac obsahu od priateľov, menej od vydavateľov a značiek

Posledný krok Facebooku by mohol byť súčasťou širšieho úsilia spoločnosti Zuckerberg o opravu platformy sociálnych sietí, ktorú sa snaží realizovať aj počas roka 2018. Táto sociálna sieť už vykonala významnú zmenu v Kódexe “Nástenky/News Feed”, keď do nej vkladá menej príspevkov od vydavateľov a firiem. Zuckerberg povedal, že cieľom je začať uprednostňovať “zmysluplné sociálne interakcie” pred “relevantným obsahom”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, WSJ

Facebook komentár