Warren Buffett na charitu daroval ďalšie miliardy.

Warren Buffett na charitu daroval ďalšie miliardy.

Warren Buffett daroval ďalšiu časť svojho rozľahlého majetku.

Legendárny investor začiatkom tohto týždňa vo svojom každoročnom darovaní akcií spoločnosti Berkshire Hathaway (podľa vyhlásenia firmy) daroval 3,4 miliardy dolárov.

Rovnako ako v minulosti, jeho akcie boli darované do nadácie Billa & Melindy Gatesových, ako aj štyroch nadácií s väzbami na Buffettovu rodinu: Buffettovu organizáciu venovanú vzdelávaniu, ktorá je pomenovaná po jeho manželke – Susan; Sherwood Foundation, ktorej predsedá ich dcéra; Nadácia Howarda G. Buffetta, ktorú vedie jeho syn; a Nadácia NoVo, ktorú spravuje najmladší Buffettov syn – Peter a jeho manželka Jennifer.

Vrátane posledného oznámenia, Buffett tak do súčasnosti týmto skupinám rozdal majetok o hodnote 31 miliárd dolárov.

Buffett v roku 2006 oznámil, že plánuje postupne darovať všetky svoje akcie spoločnosti Berkshire.

Odvtedy povzbudil iných bohatých ľudí, aby sa sa aj oni zamerali filantropiu.

Súvisiace:
Obed s Warrenom Buffettom vydražený za $ 3,3 milióna
Bill Gates odhaľuje dva dôvody, prečo daruje $90 miliárd

Buffett spolu s Billom a Melindou Gatesovou v roku 2010 predstavili iniciatívu známu ako “The Giving Pledge”. Iniciatíva nabáda svetových miliardárov, aby verejne venovali väčšinu svojho bohatstva na charitatívne účely.

Buffettov majetok podľa časopisu Forbes dosahuje úroveň viac ako 82 miliárd dolárov. Je tretím najbohatším jednotlivcom sveta, za Gatesom a generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon – Jeffom Bezosom, ktorého čistá hodnota majetku v pondelok dosiahla úroveň 150 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár