Elektricky_automobil_spolocnosti_Pininfarina_s_rychlostou_450_km_h

Prvé auto od firmy Pininfarina s názvom PFO bude odhalené verejnosti na autosalóne v Ženeve v roku 2019.

Talianska firma Pininfarina, ktorá je známa najmä tým, že navrhuje niektoré z najslávnejších automobilov značky Ferrari, vytvorí vlastný “hypešportový” automobil.

Automobil s označením PFO bude automobilovým produktom samostatnej firmy Automobili Pininfarina,, ktorá je oddelenou od pôvodného dizajnérskeho domu.

Pininfarina očakáva, že PFO bude mať maximálnu rýchlosť vyššiu ako 450 kilometrov za hodinu, ako aj dosiahne zrýchlenie na 97 km/h (60 míľ za hodinu) za menej ako dve sekundy a na jedno nabitie automobil prejde viac ako 480 kilometrov. Možno nebude môcť dosiahnuť maximá, keďže je jasné že pri jeho výkone sa tieto rozsahy znižujú.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

Michael Perschke, ktorý je generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Pininfarina, v nedávnom rozhovore poznamenal: “Nie je to o tom, čo s tým budete robiť, ale čo s tým môžete robiť.” Konečný potenciál vozidla pravdepodobne otestuje len relatívne malý počet majiteľov.“

Originálna dizajnérska firma Pininfarina, bola založená v roku 1930 Battistom “Pinin” Farinom. Neskôr sa tieto dve mená spojili a názov spoločnosti, rovnako ako aj priezvisko, sa stalo Pininfarina. Spoločnosť navrhla a vybudovala automobily pre spoločnosti ako sú Alfa Romeo, Hispano-Suiza, Cadillac, Rolls-Royce a mnoho ďalších. Firma sa však stala najznámejšou pre svoje partnerstvo, ktoré sa začalo v 50. rokoch minulého storočia, so značkou Ferrari. Tieto dve spoločnosti spoločne úzko spolupracovali až pred niekoľkými rokmi, kedy Ferrari priniesla svoje vlastné projekty.

Spoločnosť Pininfarina taktiež navrhovala lode, vlaky a ďalšie modely vrátane technologických strojov na sódu.

Cisitalia 202 z roku 1947, ktorá bola postavená vo firme Pininfarina, sa stala prvým vozidlom vystaveným natrvalo, v múzeu moderného umenia v New Yorku.

Cisitalia 202 z roku 1947, ktorá bola postavená vo firme Pininfarina, sa stala prvým vozidlom vystaveným natrvalo, v múzeu moderného umenia v New Yorku.

V roku 2015 spoločnosť zakúpila indická Mahindra Group, ktorá je materskou spoločnosťou indického automobilového výrobcu Mahindra & Mahindra v Bombaji.

Súvisiace: Ferrari má v pláne vyrobiť elektrický superautomobil

Mahindra je konglomerát, ktorého aktivity sa rozprestierajú do mnohých priemyselných odvetví, ale má rozsiahle aktivity aj v celosvetovej pôsobnosti v oblasti elektrických vozidiel.

Ferrari F40 bolo jedným z mnohých vozidiel Pininfarina určených pre Ferrari.

Ferrari F40 bolo jedným z mnohých vozidiel Pininfarina určených pre Ferrari.

Vozidlo Pininfarina bude odhalené verejne v marci na švajčiarskom autosalóne v Ženeve. Predtým než bude predstavené, prototyp sa potenciálnym zákazníkom bude predstavovať na súkromných podujatiach po celom svete.

Koncept Pininfarina H2 Speed - vysokovýkonné vozidlo poháňané vodíkom, bolo predstavené na autosalóne v Ženeve v roku 2016.

Koncept Pininfarina H2 Speed – vysokovýkonné vozidlo poháňané vodíkom, bolo predstavené na autosalóne v Ženeve v roku 2016.

Do výroby sa dostane do roku 2020 a očakáva sa, že bude stáť viac ako 2 milióny dolárov. To by bolo trochu lacnejšie ako Bugatti Chiron. Nasleduje rad veľmi luxusných elektrických vozidiel vrátane SUV, uviedla spoločnosť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Bloomberg

Facebook komentár