Asi pred mesiacom sa objavili správy, ktoré uvádzali, že dlhoročný generálny riaditeľ automobilky Ferrari – Amedeo Felisa odstúpil a spoločnosť práve niekoho hľadá kto by ho nahradil.

V súčasnej dobe sa uvádza, že Sergio Marchionne je už pripravený byť vhodným predsedom značky Ferrari, rovnako ako aj generálnym riaditeľom spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles, keďže automobilka čierneho koňa sa pripravuje na emisiu jej akcií na Newyorskej burze cenných papierov, ktorá sa uskutoční neskôr v tomto roku.

Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroj oboznámený so záležitosťou oznámila, že diskusia ohľadom náhrady za Felisa v súčasnej dobe prebieha a jedným z kľúčových ľudí nad ktorým sa uvažuje, je práve Marchionne.

Súvisiace:
Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky
Pre automobilku Ferrari sa oplatí pracovať, vďaka rekordným bonusom

Vzhľadom k tomu, že ponuka akcií automobilky Ferrari je jedným z najdôležitejších okamihov v histórii automobilky, Felisa bude v zastávať poradnú úlohu.

Marchionne prevzal úlohu predsedu spoločnosti Ferrari v minulom roku, kedy dlhoročný predseda Luca di Montezemolo po dvoch desiatkach rokov náhle odstúpil. O niekoľko týždňov neskôr Ferrari oznamila, že jej limit na predaj limit vozidiel o objeme zhruba 7000 vozidiel (za rok) môže byť zvýšené.

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár